Ülo Toomsalu • 10. november 2000 kell 6:10

Linnapea Mõis tahab uurida Jüri Oti haiguslehe õigsust

Tallinna linnapea Jüri Mõis palus keskhaigekassal uurida, kas arst kirjutas botaanikaaia direktorile Jüri Otile haiguslehe välja põhjendamatult, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mõisa sõnul hämmastas teda, kuidas nii Ott kui ka nüüdseks ametist vabastatud Tallinna Soojuse juhatuse esimees Elmar Sepp ja keskkonnaameti juhataja Aap Mumme oma vabastamisest teada saades kohe haigeks jäid. 'Mind huvitab, mis arstid need on, kes nii kähku haiguslehe välja annavad. Rääkisin tõesti sellest soovist keskhaigekassa direktori Maris Jessega,' tõdes Mõis, avaldades soovi Oti raviarstiga kohtuda.

Jesse ei soovinud kommenteerida, kas keskhaigekassa uurib Oti haiguslehe õiguslikkust.

Ott ütles, et tal on stress. 'Vallandamise teade mõjus mulle rängalt, ma ei jäänud haigeks töökoha säilitamise nimel. Lisaks on mul veel üks haigus, kuid sellest ei soovi ma praegu rääkida. Haigus on arsti ja patsiendi vaheline asi,' nentis teist kuud haiguslehel olev Ott. Oma raviarsti nime ta avaldada ei soovinud.

Ott jääb veel paariks nädalaks haiguslehele, sest peab enda sõnul teatud aja tagant analüüse andma. Haiguslehe esitab Ott tööle minnes, sest seaduse järgi ei pea ta seda varem tegema.

Mõisa sõnul suutis Keskerakond oma partneritele nii suurt võidulootust süstida, et nad otsustasid trikitades linnapea umbusalduseni aega võita. 'Mulle tundus, et poliitikas ei peaks mängima meditsiini ja tervisega. Aga tuleb välja, et nii see pole,' nentis linnapea.

Hetkel kuum