Kivivillapuru muudab soojustamise lihtsaks

Kivivillapuru sobib väikeste pindade lisasoojustamiseks ja vahelagede soojustuse parandamiseks. Suured pööninguvahelaed ja kaldlaed on soovitatav soojustada isoleerplaatidega. Raskesti ligipääsetavaid kohti ja plaadivahesid on aga hõlpus isoleerida kivivillapuruga. Kivivillapuru võib paigaldada ka vana puru, puitlaastu või mineraalvilla peale. Soojustuskihi soovituslik üldpaksus on 350?400 mm. Ühe paki villapuruga saab katta 1?1,3ruutmeetrise ala 200 mm paksuse soojustuskihiga.

Kuna kivivillapuru ei sobi puhuriga paigaldamiseks, siis on selle paigaldamine jõukohane ka inimesele, kes igapäevaselt remonttööde ja soojustamisega kokku ei puutu. Kivivillapuru kott tuleb lihtsalt avada, vill maha valada ja rehaga laiali ajada. Kokku pressida ega kinni tampida seda ei tohi.

ASi Paroc müügiinsener Tõnu Pilvik peabki kivivillapuru plussiks lisaks headele isolatsiooniomadustele asjaolu, et seda on ise väga hõlpus paigaldada. ?Kui kivivillapuruga sarnase toote puistevilla paigaldamiseks on vaja puhurit, mille rentimine on kallis, siis villapuru saab igaüks ise kergesti paika panna,? toonitab Pilvik. Ta toob kivivillapuru plussina veel välja, et selle kokku vajumine aastatega on maksimaalselt 5%, mineraalvillaplaatide puhul on see number aga suurem.

Paroci kivivillapuruga päris analoogset toodet teistel mineraalvillade tootjatel pakkuda ei ole. Tema lähim sugulane puistevill on peenema struktuuriga, mistõttu vajab paigaldamisel kindlasti puhurit. Näiteks Isoveril on kõige lähedasem toode puisteklaasvill, mida võib paigaldada nii puhuriga kui ka käsitsi. Kasutuskohtadeks on eelkõige pööningud.

Isover-Klaasvilla ASi Tartu kontori juhataja Elar Vilt tutvustab, et puisteklaasvill on pakendis 80% ulatuses kokku surutud materjal, mille laboratoorne soojusjuhtivustegur on 0,045 W/mK ja tihedus 23 kg/m3. ?Kuna igasuguse puistematerjali korralik käsitsi laialilaotamine on väga tülikas tegevus, siis meie soovitame võimaluse korral paigaldada selliseid tooteid alati puhuriga. Väga väikesi ja piiratud ulatusega kohti võib muidugi ka käsitsi puistata, kuid sellisel juhul on otstarbekam kasutada juba pehmet rullvilla,? pakub Elar Vilt kivivillapurule ka alternatiivseid võimalusi.

Hetkel kuum