23. november 2000 kell 22:00

Hansapank ja HTAS on tehingus kokku leppinud

?Kõigis juriidilistes üksikasjades ja rahalistes tingimustes oleme kokku leppinud,? ütles vandeadvokaat Leon Glikman neljapäeval. ?Töö käib tehniliste üksikasjadega.?

Glikmani sõnul sisaldab leping konfidentsiaalsusnõuet. Kohtuvälise leppe kohta tuleb Glikmani sõnul börsiteade ?nii suures ulatuses, kui seadus ette näeb?. ?Sealt saab välja joonistada ka põhitingimused,? sõnas ta.

Glikmani sõnul on lepingu sõlmimine veninud osaliselt sellepärast, et kõik osapooled on väga hõivatud. Glikman on varem öelnud, et kohtuväline kokkulepe viib poolte vastastikused nõuded nulli, hõlmates kõiki erimeelsusi.

Mai algul jättis riigikohus jõusse otsuse mitte rahuldada Hansapanga hagi 6 miljonit Hoiupanga aktsiat hõlmanud HTASi ja Coalgate?i vahelise tehingu tühisuse tunnustamiseks. Riigikohus leidis, et Hoiupanga juhtkonna kavandatud skeem oma aktsiate omandamiseks oli algusest peale ebaseaduslik, pealegi puudub Hansapangal alus selle tehingu vaidlustamiseks, kuna ta ei ole selle osapool.

Hansapank on varem kindlalt kaitsnud seisukohta, et Hoiupangas juristina töötanud Vichmann toimis ebaseaduslikult, kui kandis vastupidiselt kokkuleppele Hoiupanga nõukoguga pangalt saadud 225 miljonit krooni Daiwa laenu tagatisaktsiate väljaostmiseks mõeldud raha oma riiulifirmalt Coalgate edasi Hoiupanga Töötajate ASile.

Vaidlus tehingu seaduslikkuse ja aktsiate omandiõiguse üle on kestnud üle kahe aasta. Tehingu aluseks oli Hoiupanga 1997. aasta sügisel toimunud aktsiaemissiooni märkimine panga juhtide loodud HTASi poolt Daiwa pangalt saadud laenu kasutades.

Autor: BNS

Hetkel kuum