Ülo Toomsalu • 27. november 2000 kell 6:17

Ministeerium kärpis postikande toetust

Teede- ja sideministeerium kärpis valitsusliiduga kooskõlastamata kesk riigieelarve arutelu posti kojukande dotatsiooni poole võrra, nüüd arutab koalitsioon selle taastamist, kirjutab Postimees.

'Vähendamine oli suur üllatus,' ütles riigikogu rahanduskomisjoni liige Meelis Atonen (Reformierakond). 'Teede- ja sideministeerium ei ole muutust vähemalt riigikogu tasemel valitsusliidu partneritele tutvustanud.'

Riik on traditsiooniliselt toetanud posti kojukannet riigieelarvest, sest vastasel korral käiks maapiirkondades kirjade ja ettetellitud väljaannete laialivedu Eesti Postile praeguste hindade juures üle jõu.

Tuleva aasta eelarve projektis oli selleks algselt kavandatud 15 miljonit krooni - veidi vähem kui tänavu. Sideministeerium leidis, et seda raha saab veel vähendada, kuigi näiteks kütuse maksumus on oluliselt tõusnud.

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav ütles eile, et ministeerium soovib kojukande dotatsioonist seitse miljonit ära võtta, sest leidub muid kulutusi, millele on vaja katteallikat.

'Raha läheb vaja AS Eesti Loots asutamiskulude osaliseks kompenseerimiseks,' sõnas ta. 'Võtame omaks, et kandetoetuse vähendamine on meie idee. On arusaamatu, miks riik on pidanud selle rahaga toetama näiteks Sekseri, Maaja või ristsõnade kojutoimetamist.'

Hetkel kuum