Aktiivsus börsil kergelt tõusmas

Raivo Sormunen 02. veebruar 2001, 00:00

Investorite vastu suunatud kõrgendatud tähelepanu maaklerteenust pakkuvate institutsioonide hulgas lõi eile aluse küllaltki normaalse aktiivsusega börsipäevaks, mille tulemuseks oli 114 tehingu käigus 18,2 mln krooni.

Kuigi see tõstis keskmise tehingu mahu ligi 160 000 kroonini, on see tegelikult veidi eksitav, kuna tehingute mahtu kergitasid suured plokktehingud. Kui panna tehingute mahud suuruse kaupa ritta, siis pingerea keskel oleks aga umbes 40 000 krooni suurused tehingud.

Hansapanga, Ühispanga ja Preatoni panga aktsioon pakkuda klientidele väiksemate teenustasudega investeerimisteenust näitab, et turul käib tugev investorite otsimine, kuna potentsiaalseid investoreid on praegu turul tegutsevate reaalsete investoritega võrreldes tegelikult kordades rohkem.

Viimase 5 aasta jooksul USA väikseimast kvartali majanduskasvust tingitud närvilisus maailma börsidel jättis Tallinna börsi eile rahulikuks. Samas kindel suund turul puudus. Äripäeva indeks liikus alla 0,33 468,48 punktini.

Valdava osa eilsest börsikäibest andis põhinimekirja ainuke tõusja Hansapank, mille aktsia tõusis 11,5 mln kroonise käibe juures 0,3 142,50 kroonini.

Neli päeva järjest kukkunud Eesti Telekomi aktsia hind suutis eile stabiliseeruda ja lõpetas sarnaselt kolmapäevaga 85 krooni tasemel. See-eest meie lõunanaabrist kaaslane Leedu Telekom, mis on samuti viimasel ajal aeglaselt odavnenud, koges eile uut langushoogu, vajudes päevaga 3,1, 2,17 liti tasemeni.

Mõõduka müügisurve all oli eile korralikku 0,7 mln käivet näidanud erastamisväärtpaber, mille hind langes poolteist protsenti ja lõpetas sellel aastal esimest korda nii madalal kui 65 sendi juures.

Statistikaameti poolt eile hommikul avaldatud eelmise aasta III kvartali täpsustatud majanduskasvuks kujunes 7, mille taga on peamiselt töötleva tööstuse ja ehituse kiire edasiarenemine. Kuigi tegemist on positiivse uudise kordamisega, annab olulisim majanduse indikaator signaali eelkõige investorite jaoks, kes Eesti turuga tihti kokku ei puutu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing