Duran Duran üllatab pidevalt

Vilve Torn 02. veebruar 2001, 00:00

Õnneks on Duran Duran leidnud endas seni jõudu jätkata kuulaja üllatamist. Taas Nick Rhodes: ?Olen alati imetlenud selliseid muusikuid nagu näiteks David Bowie, kes otsib alati midagi uut ja suudab ennast muuta nagu kameeleon. Ka meie oleme igal kümnendil püüdnud leida oma stiili. Samas oleme alati tahtnud olemasolevat helipilti täiendada ja edasi arendada, et säilitada oma nägu.?

Vaatamata suurele edule on Duran Duran seni tegelikult jäänud teiste popmuusika suurkujude varju. Ühes asjas on nad aga kindlasti teerajajad ? nende muusikavideod olid tõeliseks revolutsiooniks, mida iseloomustasid suured eelarved, tempokus ja arvutigraafika.

Duran Duran tuli oma esimeses koosseisus kokku juba üle 20 aasta tagasi 1978. aastal Birminghamis. Siiski võttis tükk aega, enne kui Duran Duran leidis stabiilse koosseisu, kuhu nüüd kuuluvad Nick Rhodes (klahvpillid), Warren Cuccurullo (kitarr) ja Simon LeBon (vokaal).

Esikplaat ?Duran Duran? ilmus 1981. aastal ning sai tõeliseks läbilöögiks, tuues fännideni uudse disko ja süntesaatormuusika segu. Tekkinud melu ära kasutades tulid kiiresti välja ka järgmised plaadid ?Rio?, mida müüdi üle 2 miljoni eksemplari, ja ?Seven And The Ragged Tiger?, mille peal oli ehk Duran Durani seni kõige tuntuim pala ?Reflex?.

Pärast neid plaate vajus ansambel mõneks ajaks taas unustusehõlma kuni 1993. aastani, kui tuli välja nende järjekordne kauamängiv ?The Wedding Album?. Plaadi suurimad hitid olid ?Ordinary World? ja ?Come Undone?. Nii fännid kui ka uued kuulajad võtsid bändi uudse, küpsema helikeele hästi vastu ning ?The Wedding Album? sai plaatinaplaadiks.

Järjekorras kümnes plaat, ?Medazzaland?, ilmus 1997. aastal ning kuulsaim lugu sellelt oli ?Electric Barbarella?. Aasta hiljem andis ansambel välja kogumikalbumi ?The Greatest?. Rhodese sõnul jätkab ?Medazzaland? seda joont, kuhu ansambel ?Wedding Albumiga? kolm aastat tagasi jõudis. ?Võtsime 90ndate Duran Durani saundi ja muutsime selle. Kõik, mida me oleme õppinud, on hakanud vilja kandma ja laienenud igas suunas.?

Bändi uusima plaadi ?Pop Trash? kohta ütleb Nick Rhodes nii: ??Pop Trash? on täiesti teine kui ?Medazzaland.? Lood on pisut rohkem traditsioonilised, väga meloodilised ja omapärase stiiliga. Need on värsked.?

 • Kaido Saarma
  Abobase Systemsi juhatuse liige

Südamelähedane on küll, kuid kontserdile ma ei lähe. Kavatsen hoopis suusatama minna.

Olen ansambli Duran Duran muusikat ikka kuulanud ja mul on kodus mõned tema plaadidki, kuid ta pole mu toplemmik.

Kuna viimasel ajal on tulnud järjest sagedamini valida, kas mõni kultuuriüritus või spordiüritus, siis olen esimestele hakanud eelistama looduses viibimist.


 • Jürgen Ligi
  Reformierakonna fraktsiooni esimees

Häbi öelda, kuid ma pole asjatundja. Olen võhik, kes ei viitsi ansamblite nimesid kunagi meelde jätta. Kui ansambli muusikat raadiost kuuleksin, tuleks see kindlasti tuttav ette. Kontserdile ei lähe, sest mul on palju muid tegemisi.


 • Meelis Virkebau
  Kreenholmi Valduse ASi peadirektor

Olen nende muusikat kuulanud ning mul on kodus ka mõned Duran Durani plaadid. Ansambel ei kuulu mu esimese kümne lemmiku hulka ning kontserdile ei kavatse ma minna. Viimati käisin Alice Cooperit kuulamas-vaatamas. Olin seda kontserti kaua oodanud.


 • Andres Jaadla
  Eesti Korteriühistute Liidu esimees

Minu 80ndate alguse muusikaeelistus oli teine ning suureks lemmikuks oli siis Sex Pistols.

Duran Duran tuli koos futulainega ning ma pean teda parimaks ansambliks. Ansambli toonased laulud olid tõelised hitid ning need puudutasid väga paljusid.

Mul on hea meel, et Duran Duran Eestisse tuleb. Mõtlen isegi, et lauluväljak oleks sellise kaliibriga ansambli jaoks parem esinemispaik olnud.

Duran Durani kontserdile lähevad need, kes ansambli muusikast hoolivad. See ei ole moekontsert, kuhu minnakse ennast näitama või sellepärast, et hiljem oleks seltskonnas millestki rääkida.

Mina lähen kontserdile kindlasti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:07
  Otsi:

  Ava täpsem otsing