Ostule kaasa ümarlaud

ÄP 08. veebruar 2001, 00:00

Suurema telefonijaama ostupakkumised võivad olla väga infomahukad ja sageli ka segadusttekitavat lisamaterjali sisaldavad. Hea müügimees võib jaamaostjale müüa funktsioone ja tehnilisi võimalusi, mida reaalsuses kunagi kasutama ei hakata.

Kui olete välja valinud huvitavad pakkumised, kutsuge mitme jaamamüüja esindajad kokku ümarlaua taha. Sellises mitmekülgses õhkkonnas võib klient saada kiiresti selge ülevaate oma reaalsetest vajadustest ja pakkujate võimalustest nende rahuldamiseks.

Suurt, mitmesaja abonendilist telefonijaama ei osteta tavaliselt tühjale kohale. Ka uude majja kolimise puhul jääb vanadesse ruumidesse endine telefonijaam. Kõige odavamaks sidelahenduseks võibki uuel objektil saada vana telefonijaama kasutamine. Arvestada tuleb kaabelduskulude ning jaama paigaldamise maksumusega. Ka ümberprogrammeerimisega uute helistajagruppide loomiseks ja odavama kõnekanali rakendamiseks.

Uute töökohtade loomise vajadusele ei pruugi vanem telefonijaam vastata. Prügimäele ei ole seda siiski mõtet visata. Eestis on hästi väljakujunenud kasutatud jaamade turg. Abi saab jaama müünud firmalt, kes aitab uue kliendi leida. Kui otsustate samast müügikohast ka uue, suurema jaama osta, võidakse vanem jaam soodsa hinnaga tagasi osta.

Leheveergudel trükitavad hinnatabelid ja nendes toodud andmed ei anna eriettevalmistuseta tarbijale kuigi selget ülevaadet. Suuremad jaamad tuleb kokku panna vastavalt kliendi soovile, baaskonfiguratsioonile laienduskaarte lisades. Keeruliste lühendite rohkus müügipakkumises ei tähenda veel kauba lisaväärtust. Nii tähistab näiteks MFCR2nimeline linnaliinistandard allolevas võrdlustabelis vaid seda, et telefonijaam mõistab töötada ka nö vana 2Mbit linnaühendusega. 2Mbit linnaühendus on aga sama, mis 30B+D kõnekanal ja tähendab liinistandardit, mis võimaldab 30 üheaegset ühendust. CPU tähistab lühendina protsessorit, LCR seda, et telefonijaam oskab valida kõne edastamiseks odavaima operaatori.

Kui väikese jaama haldamisega suudab omanik ise toime tulla, siis suurema lahenduse korral pole see enam otstarbekas. Jaama spetsiifika, kõnearvestuse pidamine, jooksvad küsimused ja ümberprogrammeerimine, uute abonentide paigaldamine ja jaama õigeaegne arendus tuleks spetsialistide hooleks jätta. Jaamahooldusfirma tagab ka operatiivse rikete kõrvaldamise ja infoabi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing