Saar Polli juht nõuab laimamise eest vabandust

22. märts 2001, 16:11

Andrus Saar peab laimamiseks valitsuse pressinõuniku Priit Põikliku süüdistust, mille kohaselt korraldavat tema uuringufirma euroküsitlusi tendentslikult.

?Härra Põiklik on väga laimanud meie firmat ja peab vabandama Äripäevas,? ütles Saar. Tema sõnul on Saar Poll võitnud palju rahvusvahelisi konkursse, milles põhilisemad kriteeriumid on just olnud usaldatavus ja neutraalsus. ?Mulle polegi tähtis mitte lihtsalt vabandus. Tähtis on see ? kõike muud, aga kallutatud me ei ole mitte kunagi olnud,? rõhutas Saar.

Tänases Äripäevas ütleb Põiklik, et seni valitsuse tellimusel Euroopa Liidu teemalisi küsitlusi korraldanud Saar Poll on teinud seda subjektiivselt. ?Saar Poll on küsinud näiteks küsimuse, et kui minust sõltuks midagi, siis milline on minu arvamus ELiga ühinemisest. Siin on tegemist firmaga, mis teostab sotsioloogilisi uurimusi ilmselgelt väga subjektiivselt,? süüdistas Põiklik. Viimase poole aasta jooksul on küsitlused näidanud enamasti ELi vastaste nappi ülekaalu.

Põiklik avaldas soovi, et uue eurouuringute korraldaja leidmise konkursil arvestataks küsitleja objektiivsusega. ?Julgen välja öelda, et sõltumata riigihankest ei soovi valitsus niisuguse firmaga koostööd teha,? lisas Põiklik, pidades silmas Saar Polli.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing