Triip ja täpp

Vilve Torn 30. märts 2001, 00:00

?See oli ajal, mil sisustusmaterjalide valik Eestis oli väga lünklik. Sealt see idee sisustusega tegelema hakata tuligi. Esiotsa käisin mööda poode ja vaatasin, mida meil saada on. Õhtuti lappasin katalooge ning kavandasin messidele sõite,? räägib Tuisk sisustussalongi algusest.

Messidel käies jäid Külli Tuisule alguses silma Rootsi firma Duro naturaalsed tapeedid. Need olid midagi täiesti uut ? traditsioonilises, vanas tehnikas valmistatud ning Eesti sisekujunduses veel uuesti avastamata maailm. Esialgu ostis Tuisk tapeete maaletoojatelt ning müüs neid ühes ehitusmaterjalide poes. ?Mul oli seal renditud eraldi nurk.?

Üsna pea taipas Tuisk, et nii jätkates ta kaugele ei jõua. Pealegi ei pakkunud teiste pinna peal konutamine rahuldust. Soov ise teha oli suur. Nii saigi alguse plaan rajada oma sisustussalong ning ise kvaliteetseid kaubamärke maale tooma hakata. Selle idee juures liitus Külli Tuisuga kaks aastat tagasi ka teine noor naine, Kairit Kaudre.

Lisaks ?Duro? kaubamärgile oli messilt silma jäänud ka Inglise firma ?Sanderson?. Kord Londonis viibides astus Kairit Kaudre läbi firma esinduspoest, sealt alates algasid läbirääkimised koostööks.

?See on vana ja traditsioonidega firma ning neil on edasimüüjatele ranged nõudmised. Oma kaubale valivad nad müügikeskkonda väga hoolega, sest tegemist on elustiili ehk mõttelaadi müümisega. Seda ei tohi müüa suvalise kaupluse nurgas.?

Hetkel asub Tuisu ja Kaudre pisike, kuid armas salong Kadrioru serval. Kevadel ja suvel püüavad naised lolli järjekindlusega maja ette lillekaste seada. Noh, et ilusam oleks. Sama järjekindlusega ilmuvad Kadrioru kõrvaltänavates asuvatest mahajäetud majadest ka need, kes kastid kaenlas minema viivad. Nii see lõputu kassi-hiire mäng käib.

Salongi sisekujundus on naiste sõnul nende endi välja mõeldud ja teostatud ning kujunduse peamiseks nõudeks on: iseendale peab siin meeldima. Saan seda kõike enda peal testida. Mulle meeldib ka. Sinna sattudes võib ennast unustada ja jäädagi tekstiile ja tapeete uudistama. Kui silm kõike huvitavat kohe ei haara, ollakse salongis alati valmis pakkuma ja soovitama. Nii juhtubki, et juhatamise peale oskan ma üles leida unikaalse bambustapeedi (209 kr jooksev meeter) Belgia firmalt Omexco. ?See on väga moes ning seda on uskumatult kerge seina panna,? ütlevad naised.

Mis veel moes on? ?Eks ikka vana hea täpp ja triip. Nagu kogu aeg on olnud. Uuesti tulevad värvilised lilled, ilma mustrita poordid.?

Samamoodi oskan ma nende soovitusel leida üles unikaalsed käsitööküünlad või silmale uudsed seinapildid. Naiste kinnitusel ei pea ju poodi tulles alati sületäie tapeedirullidega ära minema. ?Alul tullakse niisama, vaadatakse, mõeldakse, katsutakse, kaalutakse rahalisi võimalusi. Poest minnes ostetakse aga näiteks ainult küünal või pilt. Hiljem tullakse tagasi ja tehakse suuremad ostud. See on ju loomulik asjade käik.?

See, kuidas püsikliente enda juurde meelitada, on naiste sõnul väga lihtne. ?Kõige tähtsam on ise uskuda seda, mida sa räägid. Väga oluline on ka põhjalik teenindus, hubane keskkond ning omanäoline kaup.?

Usalduse kuritarvitamist klientide poolt naised ei karda, kuid suurte tellimuste puhul võetakse salongis siiski 50% ettemaksu.

Salongist saab klient soovi korral täieliku teenuse. Kui tapeet on välja valitud, on võimalik poest tellida ka tapeedipanija. ?Tegemist on professionaaliga, kes valdab oma tööd?. Väikese ettevalmistatud toa eest tuleb maksta ca 500 kr, suurema toa tapetseerimise hinnad algavad 1000 kroonist.

Järgmiseks sammuks on loomulikult tekstiil, pehme mööbli riie ja kardinad. Kui raskevõitu valik on kataloogi põhjal tehtud, saab huvi korral sadulsepa kontaktid. Loomulikult on olemas ka õmbleja?disainer, kes kardinad valmis teeb. Veelgi enam, õmbleja tuleb ilma lisatasuta kliendi koju ning võtab õiged mõõdud kohapeal. Kui vaja, siis sõidab Tallinna piiridest ka välja (sel juhul lepitakse tasu osas eelnevalt kokku).

Kui kardinad valmis, on vaja ka kardinapuid. Ka originaalsed sepis?kardinapuud saab samast salongist Ütle ainult õiged mõõdud.

Nüüd on järg mööbli käes. Naiste sõnul on nad Sandersoni pehme mööbli sissetoomisega juba lõpusirgele jõudnud. Seda saab üsna varsti kataloogi alusel tellima hakata. Tuisk ja Kaudre ei tee saladust, et neil on plaanis müügipinda laiendada. Eks ikka pehme mööbli pärast. Lisaks pehmele mööblile tulevad salongi veel Sandersoni voodiriided. Punkti panevad kanged naised põrandaga. Ka selles osas on neil kontaktid ja soovitused olemas. Kui kliendil peaks lisaks kõigele veel mingeid erisoove olema, viiakse ta kokku ka salongiga koostööd tegevate sisekujundajatega.

Küsimusele, kui tõsine on konkurents, saan vastuseks: ?Oleme pisikene eksklusiivne pood ning müüme eestlase jaoks hoolega valitud kaupa. Ega meiesuguseid eriti pole.? See vastus eeldab, et uitmõttest tekkinud idee elluviimine oli viis aastat tagasi õige.

 • Rootsi tuntuim tapeeditootja DURO
  hinnad riiulis 149?169 kr rull
  tellimisel kataloogist 189?249 kr rull

 • Hollandi firma Sanders & Sanders
  hinnad riiulis 169 kr rull
  tellimisel kataloogist 229 kr rull

 • Inglise firma Sanderson
  hinnad riiulis 179?249 kr rull
  tellimisel kataloogist 249?390 kr rull

 • Belgis firma Omexco
  tekstiiltapeedid ainult tellimisel
  hinnad 149?690 kr j/m
  tapeedi laius 90?100 cm

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:08
  Otsi:

  Ava täpsem otsing