Suitsetage vähem, aga parimat

Vilve Torn 27. aprill 2001, 00:00

Olgu kohe alguses öeldud, et Sigarimajas peale pähklite (20 kr) ja oliivide (30 kr) midagi muud süüa ei pakuta. See koht on mõeldud eelkõige neile, kes soovivad pärast kosutavat lõuna- või õhtusööki äripartneri või sõbraga juttu ajada, head konjakit juua ja sigarit suitsetada. Samuti sobib paik lõõgastumiseks pärast väsitavat tööpäeva. Sigari võib Sigarimajja minnes ise kaasa võtta, samuti saab sigari osta kohapealt.

Sigarimaja koosneb kolmest eraldi osast.

Majja sisenedes jõuab klient esmalt kauplusesse, kus on kahtlemata müügil linna parim valik sigareid ja sigaritarvikuid. Kõigele on mõeldud. On väga kallist ja eksklusiivset kaupa, samas leiab endale meelepärase ostu ka kesisema sissetulekuga klient.

Väärikal kohal asub vitriinis 42 505 krooni maksev sigarite hoiukarp ehk humidor. See tõmbab pilku nii hinna kui ka väljapeetud stiili poolest. ?Toome sigarid ja sigaritarvikud maale eksklusiivlepingute alusel,? ütleb Sigarimaja juhataja Natalja Sokolova.

Eraldi osa moodustab Sigarimajas ruum, kus asuvad müügiks mõeldud sigarid. Klaasist uste taga asuvas suures hoiukapis ehk poehumidoris on kindel temperatuur, mis jääb 18?20 kraadi piiridesse. Samuti on hoiukapis niiskuskarp, sest sigar sureb kuivas.

Natalja Sokolova sõnul aitasid kõikidele tingimustele vastavat poehumidori ehitada kuulsa sigarifirma Davidoff esindajad. ?Nad käisid kohapeal, andsid nõu ning käivad nüüdki pidevalt vaatamas, et kõik oleks ikka nii, nagu peab. Davidoffi sigarid on nii kallid ja kvaliteetsed, et enamik kauplusi ja restorane ei saagi neid Eestis müüa, kuna pole vastavaid hoiutingimusi.? Et valik ei piirduks ainult Davidoff sigaritega (toodetakse Dominikaanis), toodi Sokolova sõnul näiteks sisse ka Kuuba sigarid. Kõige kallim poes müüdav sigar on Davidoffilt, maksab 500 kr tükk ning on spetsiaalses seedripuust vutlaris. Kui sigari ostmine nõutuks teeb, tulevad alati appi vastava koolituse saanud Sigarimaja töötajad. Nii nagu nad aitavad välja valida sobiva sigari, õpetavad nad klienti ka sigarit lõikama ja suitsetama. Sokolova rõhutab, et klient ei tohiks mitte mingil juhul valehäbi tunda. Alati tuleks küsida, kui kogemustest napib. Kui vaja, pakub Sigarimaja ka eraldi koolitust, tuleb vaid aeg ja tingimused kokku leppida.

Kauplusest edasi viib tee esimesse tuppa. Sisekujundus on viimse detailini läbi mõeldud: taladega lagi, ajalooliste ornamentidega kamin, mahe valgustus, rasked puupaneelid, huvitavad aknakaunistused, massiivsed riidest või nahast tugitoolid ja diivanid. Viimaste vahel väikesed lauad. ?Tahtsime säilitada XV saj hõngu ning ka sisekujunduse juures olid abiks firma Davidoff esindajad,? ütleb juhataja.

Ruumis on neli lauda. Lauad on eri suuruse ja kujuga, erinevas stiilis on ka tugitoolid. Kõige parem koht on kahtlemata kamina ees. Võib ette kujutada meeleolu ja õhkkonda, mis siin reede või laupäeva õhtuti valitseb. Kahe suure tugitooli vahel on malelaud. Kes soovib, jõuab sigari suitsetamise ajal arvatavasti ühe pikema partii ära mängida.

Ruumis on veel kirjutuslaud. Kui vestluse käigus tekib soov äripartnerilt või sõbralt saadud idee kirja panna, saab seda kohe teha.

Tagumine tuba on esimesest toast väiksem ja valgem. Mööbel on salongilikum ning ruumi ühes otsas asub baarilett. Sokolova sõnul on mõlemad ruumid mugavad ja omanäolised, kuid klientide eelistus kuulub siiski esimesele toale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing