Sügis võib 700 mln laenu teedeehituseks nurjata

15. mai 2001, 16:21

Kuigi valitsuses täna heaks kiidetud üle 700 miljoni kroonisest laenust oli plaanis kasutada juba sel aastal teedeehituseks ära 188 miljonit, jäi Põhjamaade Investeerimispanga otsus nii hiljaks, et sügis võib laenukasutamisest ette jõuda.

Maanteeameti arengu- ja programmiosakonna juhtaja Tiit Grünbaumi sõnul võib Põhjamaade Investeerimispangalt (NIB) viie aasta jooksul saadav rohkem kui 700 miljoni kroonine laenu kasutamisvõimalus jääda riigikogu suvepuhkuse ja tööde ettevalmistamise tõttu hilissügisesse, mistõttu saab laenu hakata tegelikult kasutama alles tuleva aasta kevadest.

Rahandusministeeriumi välisfinantseeringute osakonna peaspetsialisti Toomas Kauli sõnul otsustatigi laenu võtmine ära otsustada tänasel valitsuse istungil päevakorravälise punktina, kuna laenu realiseerimisega on kiire. ?Muidu oleks riigikogu suvepuhkuse tõttu laen enne sügist kinnitamata jäänud,? ütles Kaul.

?Praegu on lootust, et jõuame tänavu osaliselt laenu eest ehitada Tallinna-Narva maantee Maardu-Aaspere lõiku, panna kruusateedele kate 20 kilomeetri ulatuses ning teha pindamist ja kruusateede remonti,? ütles Grünbaum.

Riigieelarvest eraldatakse maanteede remondiks, hooldeks ja ehituseks tänavu ligi 100 miljonit krooni vähem kui eelmisel aastal. Tänavu saab maanteeamet nimetatud töödeks riigilt 674 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing