Elektrijaamad renoveeritakse

Ervin Soon 28. mai 2001, 00:00

AS Narva Elektrijaamad ja Soome ettevõte Foster Wheeler Energia OY kirjutasid reedel alla Eesti ja Balti elektrijaamade kahe ploki renoveerimise lepingu 4 mld kroonises mahus. Kuni laenulepingu sõlmimiseni pankadega, mis leiab eelduste kohaselt aset sügisel, finantseerib AS Narva Elektrijaamad renoveerimise ettevalmistustöid omavahenditest. Ettevalmistuseks ja projekteerimiseks kulub umbes 3 miljonit krooni kuus, ütles Narva Elektrijaamade pressiesindaja Heli Sõber.

Renoveerimise tulemusel väheneb põlevkivikulu kateldes umbes 20%. Kütusekulu piiramine on oluline ka õhku paisatava CO2 vähendamiseks, milleks erinevalt muudest heitmetest teisi võimalusi ei ole. Renoveerimisega võetakse osas kateldes kasutusele uudne keevkihttehnoloogia ja automatiseeritakse protsesse.

Foster Wheeleri Energia allhankijatena saavad tööd ka kohalikud firmad kokku umbes 1000 töötajaga. Tööd kestavad vähemalt 2003. aasta lõpuni.

Soome ettevõte valiti peatöövõtjaks teisel, elektrijaamade ette antud hinnapiiri sobitunud vähempakkumiskonkursil.

Elektrijaamade renoveerimine on kokku lepitud ka 49% aktsiate erastaja NRG Energyga. Eesti Energia juhtide varem öeldu kohaselt ei saa ka lõpliku müügilepingu allakirjutamise venimine või sellest loobumine renoveerimisel takistuseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing