Küsitlus uppuvalt laevalt lahkumiseks

Peep Talimaa 20. september 2001, 00:00

Viljandi linnavalitsus, õigemini Viljandis võimohje hoidev valimisliit ?Kodune Viljandi? korraldas Mulgimaa pealinnas telefoniküsitluse, uurimaks linlaste eelistusi presidendivalimistega seoses.

?Küsitluse tulemused on nõuandeks linnavolikogu poolt valitud valijameestele,? kinnitasid korraldajad, kuid see on üsna kummaline põhjendus. Eeskätt selle tõttu, et juhuvaliku teel tabatud viljandlased võivad eelistada keda tahes, kuid kahte reedel Viljandist pealinna presidenti valima sõitvat valijameest see ilmselt ei huvita aga kõiguta.

Veel enne küsitluse tulemuste selgumist olid nii volikogu esimees Tõnu Juul kui aseesimees Vello Unt oma eelistuse välja öelnud. Reformierakonda kuuluval Juulil on selleks mõistagi Toomas Savi. Erakonnatu, kuid Keskerakonna nimekirjas linnavolikokku pääsenud Unt lubas aga anda oma esimese hääle Peeter Kreitzbergile, viimase väljalangemise korral saab Undigi hääle Savi. Toomas Savi, muide, oli ka linlaste lemmik. Tekib aga ikkagi küsimus, mis mõttega selline küsitlus tegelikult korraldati. Siinkohal tasub meenutada, et sellised ?Koduse Viljandi? juhtfiguurid nagu Jaak Allik, Peep Aru ja Arnold Kimber on aastaid kuulunud ka peatselt arvatavasti laiali mineva Koonderakonna esiridadesse.

On selge, et suurde poliitikasse jäämiseks tuleks neil ja mõistagi teistelgi koonderakondlastel võimalikult edukalt parteid vahetada. Seejuures aga tahetakse kindlasti vältida olukorda, et erakonnavahetus toob kaasa ?Koduse Viljandi? toetajate vähenemise ning õõnestab valmisliidu võimu Viljandis.

Niisiis paistabki see küsitlus pigem viljandlaste meelsuse kompamisena. Uurides linlaste eelistusi riigipea valimise suhtes saab ju aimu ka nende poliitiliste sümpaatiate või antipaatiate kohta laiemalt. Eks aita ju seegi kaasa Koonderakonna hääbuvalt laevalt lahkumiseks soodsaima kursi leidmisele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing