Raivo Sormunen • 25. november 2001 kell 22:00

Kiireim uudis tulgu börsi infosüsteemist

Kuigi investor peaks teda huvitava börsiettevõtte kohta saama kõige adekvaatsemat ja kiiremat informatsiooni börsi infosüsteemi kaudu, nii see kahjuks alati veel ei ole. Investoritele olulist infot lekkis muude kanalite kaudu enne Tallinna börsi infosüsteemi jõudmist ka lõppenud nädalal.

Aktsiaturul noteeritud ettevõtete kohuseks on börsi reglemendi järgi avalikkust viivitamatult teatada, kui toimub mingi oluline muudatus tema tegevuses. Ning seda esmajoones börsi infosüsteemi kaudu.

Möödunud nädala teisipäeval sai esialgse Tallinna Teede ASi erastamisvõidu Merko Ehitus. Enne börsipäeva lõppu olid kiired investorid uudisteagentuuridest uudise kätte saanud ning võisid vastavalt sellele börsil tegutseda. Need, kes jälgisid aga Merko Ehituse aktsia pealtnäha põhjendamatut hinnatõusu ning ootasid selle kohta infot börsisüsteemilt, kuulsid uudisest alles kolmapäeva keskpäeval.

Nädal varem, 13. oktoobri pärastlõunal teatas sideamet, et ei tunnista Eesti Mobiiltelefoni olulise turujõuga ettevõtjaks üldkasutataval sidumisteenuse turul. Kuigi meediakanalitest jooksis see uudis läbi juba samal päeval, sai börsisüsteemi jälgiv investor sellest teada alles järgmisel päeval veidi enne kella ühteteist. Ehk jälle märgatava hilinemisega.

Selliseid juhtumeid on veel ja veel.

Olen kindel, et enamikul investoritest ei ole aega pidevalt oma investeeringuid jälgida, kuid tal peab olema kindel kanal, ehk siis börsi infosüsteem, kust tal oleks vajaduse korral võimalus saada teistega üheaegselt informatsioonini.

Aeg on ikkagi raha.

Hetkel kuum