Ülo Toomsalu • 7. detsember 2001 kell 6:24

Piritale ehitatakse promenaad

Tallinn kavandab Pirita randa ehitada 15 miljonit krooni maksva kolme kilomeetri pikkuse valgustatud promenaadi, mida tulevikus ääristaksid vabaõhukohvikud, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Suur osa Tallinnast on mere ääres, kuid inimesed ei saa seda võimalust nautida,? ütles Tallinna ettevõtlusameti juhataja kohusetäitja Kairi Teniste. ?Samas on projekt lahtine, kuna veel pole eelarvet.?

Kava järgi oleks promenaad viie meetri laiune ning ulatuks 3,2 kilomeetri pikkusena Pirita jõe muulist Merivälja muulini. Promenaad vookleks liivaala ning metsa piiril, kumbagi ala kahjustamata.

?Tegime juba eelmisel aastal eelarvest raha saamiseks taotluse, kuid siis ei läinud see läbi,? ütles idee autor ning mootor, Pirita linnaosa vanem Ülle Rajasalu. ?Samas on Pirita randa investeerida vajalik, kuna see on linna esindusrand.?

Rajasalu sõnul pole seni randa kopikatki investeeritud. ?Ainsate asjadena ehivad randa üksikud plastmassid ning needki on roojastatud. Lõpuks läheb kõik see merre, samal ajal tahame aga sinilippu.?

?Aastaringseks kasutamiseks kavandatav promenaad hõlmaks jalutajate, jalgratta- ning rulateed,? kirjeldas Rajasalu. ?Välja ehitataks kanalisatsioonivõrk, seda ääristaksid muu hulgas du?ikabiinid. Merelt vaadatuna oleks rand tuledesäras.? Lisaks võiksid tulevikus promenaadi ääristada ka statsionaarsed paviljonid, lisas ta.

Rajasalu ütles, et eelarvest taotleti projekti elluviimiseks kümme miljonit krooni. ?Linnavalitsus toetas seda osaliselt, kuid 2002. aasta eelarveprojektist on summa kogemata välja jäänud,? ütles Rajasalu. Samas oli ta kindel, et uue aasta alguses on tehtud ka eelprojektid ning juuniks on osa rannapromenaadist avatud.

Hetkel kuum