Andres Kärssin • 19. detsember 2001 kell 13:45

Kreitzberg: ei uskunud, et Laari tagasiastumine tuleb nii kiiresti

Keskerakonna aseesimees Peeter Kreitzbergi sõnul pole veel teada, kuidas sündmused edasi arenevad, kui president teeb valmistel enim hääli kogunud Keskerakonna juhile Edgar Savisaarele ettepaneku moodustada uus valitsus.

'Jõudsime ainult paar sõna nõu pidada,' ütles Kreitzberg peaminister Mart Laari tagasisastumisteatega kaasnevat olukorda kommenteerides. 'Ei uskunud, et see tuleb nii kiiresti.'

Kreitzberg märkis, et see oleks kõigiti loogiline samm, kui president teeb Savisaarele ettepaneku moodustada uus valitsus. 'Savisaar ise kritiseeris president Meri, kui too seda ettepanekut viimane kord ei teinud,' lisas ta.

Samas tõdes Kreitzberg, et kui Savisaar saab presidendilt vastava ettepaneku, on tegu pikantse olukorraga, sest Keskerakonna juht alles asus Tallinna linnapea toolile.

Kreitzberg lausus, et tema isikliku arvamuse kohaselt oleks Eestile kõige otstarbekam korraldada erakorralised valimised. 'Poliitilised jõujooned on niivõrd segi,' märkis ta.

Kreitzbergi hinnangul peituvad Laari lahkumise tinginud lahkhelid palju sügavamal kui seda on Tallinna koalitsiooni muutus.

Hetkel kuum