11. veebruar 2002 kell 10:08

Endine Enroni juht keeldub tunnistamast

USA pankrotistunud energiakompanii Enron eksjuht Kenneth Lay keeldub USA Kongressi ees firma pankroti osas tunnistusi andmast, vahendab BBC Lay pressiesindaja sõnu.

Lay kavatseb ära kasutada USA konstitutsiooni sätet, mis lubab keelduda andmast tunnistusi, mida võidakse kasutada tunnistusi andnud inimese vastu.

Lay sai ametliku käsu ilmuda homme Senati kaubanduskomiteesse pärast seda kui ta läinu nädalal küsitlemistele ei ilmunud. Lay põhjendas keeldumist sellega, et Kongressi liikmed juba ette ära otsustanud tema süüdioleku.

Lay?l, kes oli Enroni juhatuses 1986. aastast läinud kuuni, arvatakse olevat olulist infot nii Enroni majandusaruannete kui keeruliste finantstehingute kohta, mis aitasid varjate firma tegelikku finantsseisu.

Ka Enroni endine finantsjuht Andrew Fastow keeldus tunnistamast, samas nõustus ristküsitlusega Lay kolleeg ning endine peadirektor Jeffrey Skilling.

Enroni krahh on põhjustanud Wall Streetil terava usalduskriisi USA suurfirmade ning nende raamatupidamismeetodite ja audiitorfirmade vastu.

Hetkel kuum