Inge Rumessen • 16. mai 2002 kell 7:45

Virumaa Teataja: Kukkuv piimahind nurjab põllumeeste plaanid

Farmereid ühendav Rakvere Piimaühistu otsib investeeringutega toimetulemiseks kokkuostuhindade langusst tekkivast rahalisest kitsikusest väljapääsu.

Rakvere Piimaühistu tegevjuhi Toivo Raudveri sõnul langetas AS Rakvere Piim kokkuostuhinda juba aprillist. ?Hinnalangus jätkus ka 1. ja 15. maist,? sõnas ta, kirjutab Virumaa Teataja.

Piimamüüjad mäletavad, et aasta tagasi maksti kvaliteetse piimakilo eest aprillis, mais ja juunis 3,20 krooni. Roodevälja farmer ja ühistu juhatuse liige Uno Altermann nimetab käesoleva aasta hindu: aprillis 2,90, 1. maist 2,80 ja 16. maist 2,70 krooni. Lisaks tõstsid piimatööstused rasva- ja valgustandardit. Varasema 3,0%-se baasilise valgu- ja 3,5%-se rasvasisalduse asemel kehtivad nüüd protsendid 3,2 ja 3,8.

Lääne-Virumaa tootjate liidu esimehe Ülo Niisukese sõnul tähendab see saamatajäävat raha, lisaks vähendab hinda veotasu.

Maakonna ühe tugevama piimatootja Rakvere Põllumajandustehnika OÜ juht Toom Kuusmik oli üsna murelik. ?Kui nii edasi läheb, ei suuda põllumehed enam Sapardi makse tasuda,? nentis Kuusmik.

Hetkel kuum