25. september 2002 kell 7:42

USA börsid: Dow Jones nelja aasta madalaimal tasemel

Sõjahirm, kehvad kasumiväljavaated ja USA keskpanga otsus jätta baasintressimäärad muutmata vedas eile Dow indeksi nelja aasta madalaima tasemeni.

Eile kogunenud USA Föderaalreservi komitee istung jättis muutmata baasintressimäära, mis alates möödunud aasta detsembrist on viimase 40 aasta madalaimal tasemel.

Peale selle hoiatas keskpank, et maailma rikkaimal majandusel on rahvusvaheliste probleemide tõttu ka edaspidi risk aeglaselt edasi areneda, kirjutas uudisteagentuur Reuters.

USA keskpanga baasintressimäära jätmine 1,75 protsendi peale kurvastas osa investoreid, kes lootsid, et Föderaalreserv võib majanduse turgutamiseks intressimäärasid kärpida.

Järjekordsete kasumihoiatustega paistsid eile silma USA suuruselt kolmas majapidamiseseadmete tootja Maytag ja puidutöötleja Weyerhaeuser.

Ettevõtete väärtpaberid kukkusid vastavalt 5 ja 5,9 protsenti.

Löögi all oli ka kontoritarvete tootja Xerox, mis odavnes ligi 11 protsenti peale teadet, et Bridgeporti advokaadikontor uurib ettevõtte raamatupidamist .

?Meil on hetkel väga tugev langev turg. Loomulikult on sellel põhi, aga see võib olla märksa madalamal kui me arvame,? kommenteeris börsipäeva investeerimisfirma LibertyView president Rick Meckler.

Dow Jones tööstuskeskmine kukkus päevaga 2,4 protsenti ning peatus 7683,13 punktil. See on indeksi madalaim sulgemistase pärast 1998. aasta 1. oktoobrit.

Turgu laiemalt kajastav S P 500 kukkus 1,73 protsenti, tasemeni 819,27 punkti ja peamiselt tehnoloogiasektori aktsiatest koosnev Nasdaqi koondindeks 0,24 protsenti, sulgudes 1182,14 punktil.

Päeva ei suutnud kuidagi ka päästa septembrikuu tarbijausaldusindeks, mis tuli prognoositud 92,3 punktist ühe punkti võrra kõrgem.

Hetkel kuum