Ülo Toomsalu • 15. oktoober 2002 kell 6:31

PM: Rahvaasemike juhid vaevad hüvitiste säilimist

Parlamendi juhatusest ja fraktsioonide esindajaist koosnev vanematekogu arutab täna rahvasaadikute maksuvaba esinduskulu küsimust.

Küsimuse all on kas maksuvaba esinduskulu muudab juhatuse ettepaneku kohaselt lihtsalt nime või tuleb see kaotada, nagu soovivad opositsiooniparteid, kirjutab Postimees.

Riigikogu vanematekogu on seadustes sätestamata arutelufoorum, mille otsustel sarnaselt koalitsiooninõukoguga pole mingit juriidilist jõudu. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Toomas Vareki sõnul ei ole tänasest kohtumisest lõpplahendust oodata.

?Olen veendunud, et mingit otsust veel ei tule,? tunnistas ta. ?Ka meil Keskerakonnas ei ole ühest seisukohta, millegi poolikuga ei taha välja minna, kuulame teiste seisukohad ära.?

Ka Isamaaliidu fraktsiooni esimees Tiit Sinissaar ütles eile, et ei saa veel vastata, kas erakond toetab juhatuse ettepanekut või ei toeta. ?See kõik on keerulisem kui toetamine või mittetoetamine,? nentis Sinissaar. ?Vanematekogus on pigem ülesande püstitus - mingid tendentsid peaksid sealt kooruma, aga seda loodab eelkõige juhatus.?

Oma selgelt eitavat suhtumist juhatuse ettepanekutesse on seni avaldanud Mõõdukad, samuti ründab neid üht parlamendisaadiku kohta omav opositsioonipartei Res Publica.

Hetkel kuum