Sulev Oll • 17. oktoober 2002 kell 13:24

Haapsalu Uksetehas rõhub ekspordis klaas-puitvaheseintele

Kuna uste müük Skandinaaviasse tänu sealsele väga tihedale konkurentsile on keeruline, kinnitab Haapsalu Uksetehas kanda klaas-puitvaheseinte turul.

Ainuüksi käesoleval aastal on firma Soomes valmistanud ja paigaldanud üle 3000 ruutmeetri spoonitud klaaspuitvaheseinu, suur osa ootab sel aastal veel paigaldamist.

Tegemist on põhiliselt kasespooniga kaetud liimpuitkonstruktsiooniga, mis on praegu rohkem hinnatud kui puitkiudplaatide baasil valmistatud klaaspuitvaheseinad.

Lisaks klaas-puitvaheseintele on Haapsalu Uksetehase ekspordiartikliteks puit- ja puitalumiiniumaknad ning spoonitud uksetooted. ?Piiri taga on võimalik konkurentsi pakkuda toodetuga, mis on suhteliselt töömahukad ja vajavad oskustööliste kogemusi,? ütles firma juhataja Ago Soomre. ?Meie eeliseks on soodsad erilahendused ning parem kvaliteet.?

Sihturgudeks peab Haapsalu Uksetehas eelkõige Skandinaaviamaid, tähtsaimaks Soomet. ?Juba mitu aastat oleme ajanud regulaarset äri ka Jaapaniga, kuid mahud piirduvad paari-kolme konteineriga aastas, mistõttu ekspordi kiirest kasvust sinna ei saa rääkida,? ütles Soomre. ?Samas näitab Jaapani partneri tõsidust meiega äri ajada see, et ta on meie ustele hankinud tulekindluse sertifikaadi, mis ei ole Jaapanis sugugi odav ettevõtmine.?

Haapsalu Uksetehase eelmise aasta käive oli ca 81 miljonit krooni ning kasum 5 miljonit krooni.

Hetkel kuum