28. oktoober 2002 kell 11:27

Briti tööstus pelgab Euroopa tööjõu kõrget maksustamist

Üks peamisi tegureid, mis kahandab Briti tööstuse entusiasmi eurole üleminekuks, on Euroopas tööjõule kehtivad kõrged maksud.

Ettevõtjad kardavad sattuda lõksu reziimi, mida iseloomustab tööjõu kõrge maksustamine, aeglane majanduskasv ning kõrge tööpuudus, kirjutab tänane Times.

Firma Mercer Human Resource Consulting uurimus näitab, et keskmise meestöölise palk on Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal ja Beneluxi riikides enam-vähem sama. Kui aga lisada ka muud kulud nagu sotsiaalkindlustus ja pensionimaksed, kasvavad vahed 35 600 eurost Suurbritannias 48 400 eurole Prantsusmaal.

Suurbritannias on palgale lisanduvaid kulusid vähem kui eurotsooni riikides ? vaid 14% võrreldes Saksamaa 27 protsendi, Hispaania 37, Itaalia 43 ja Prantsusmaa 46 protsendiga.

Merceri võrdlused näitavad ka, et riikides, kus sotsiaalkindlustusmaksed on madalamad, on ka tööpuudus madalam sõltumata palga suurusest.

Kreeka, kus keskmine meestöölise palk on 9900 eurot ning ELi madalaim, lisanduvad palgakulule 38% sotsiaalkindlustusmaksed. Tööpuudus riigis on 10%. Samas Taanis, kus palk 36 300 eurot on ELi kõrgemaid, lisandub palgakulule vaid 5%, ning tööpuudus riigis on 4,3%, kirjutab Times.

Hetkel kuum