Ülo Toomsalu • 1. november 2002 kell 6:06

EPL: Paldiskis avatakse esmaspäeval nüüdisaegne sadamahoone

Esmaspäeval kell 16 avatakse Paldiskis uus modernistlikus laadis sadamaterminal koos vajaliku infrastruktuuriga.

Uus reisiterminal paistab maitsekate arhitektuursete vormidega teiste majade seast välja nagu loss hurtsikute vahelt, kirjutab Eesti Päevaleht.

Suure kollase klaasfassaadiga hoone projekteerisid arhitektuuribüroo R-Konsult arhitektid Irina Raud ja Ain Kalberg, sisekujunduse autoriks on disainer Marju Nurm.

Irina Raud ütles, et lisaks nende büroole on väga suur osa terminali rajamisel konstruktor Märt Mõttusel omanimelisest inseneribüroost.

?R-Konsult on varem projekteerinud ka Tallinna reisisadama D-terminaali ja selle käigus omandatud teadmised, mismoodi oleks reisijatel sadamaterminalis kõige parem olla ja liikuda, tulid suuresti kasuks,? selgitas Irina Raud.

Arhitektuurispetsialist Leonhard Lapin ütles, et hoone jätab nii seest kui väljast väga hea mulje.

?Muu ümbruskonnaga võrreldes on see uusehitis muidugi nagu öö ja päev,? ütles Lapin. Terminal on modernistlikku arhitektuuri esindav kapitaalne, monoliitsest betoonist hoone, mida nii seest kui väljast ilmestavad puitosad, rääkis Lapin.

Terminali eripäraks on selle küttesüsteem. Hoonet köetakse umbes 10 kraadise mereveega, mis terminali juurde ehitatud katlamajas üles soojendatakse ja sealt küttesüsteemi suunatakse.

Hetkel kuum