Ülo Toomsalu • 12. november 2002 kell 6:08

EPL: Kohtutäitur müüb võla katteks ühistu 15 korterit

Tallinna Soojus võitis linnakohtus õiguse arestida võlgnikust elamuühistu 15 korterit, kuigi võlg ei lasu mitte kõigil korterite omanikel.

?Kui saaks kedagi karistada ja talle vastu lõugu anda, siis ma seda ka teeksin,? ütles Ümera 6-13 elanik Jevgenia Matskevit?. ?Joodikud saavad munitsipaalkorteri, aga meid tõstetakse tänavale. Ise ehitasime korterid ja nüüd peame oma arestitud korterid poole miljoni krooni eest tagasi ostma,? lisas ta.

Matskevit?i sõnul tuleb kohtutäitur homme hommikul kortereid müüma, kuigi nende elanikud pole võla tekkimises süüdi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna Soojus tahab elamuühistu Edu majas Ümera tänav 6 korterid maha müüa, et saada tagasi sealset viie miljoni kroonist soojavõlga.

Koos ühistu teiste majade võlgadega loodab soojafirma saada tagasi kokku 15 miljonit krooni, mistõttu ähvardab arestimine ka neis majades elavaid korteriomanikke.

?Püüdsime kohtule selgitada, et arestige soojavõlglaste kortereid, aga mitte nende inimeste omi, kes on korralikult makseid tasunud, kuid meid ei võetud kuulda,? lausus ühistu Edu esimees Aleksandr Hoolma. Tema sõnul hakkas soojavõlg kogunema Edust lahkunud Kärberi 17, 19 ja 21 elanike võlgnevuste tõttu.

Ettepaneku Ümera 6 korterite arestimiseks tegi Hoolma sõnul Tallinna Soojust esindav advokaadibüroo Heta vandeadvokaat Urmas Ustav Edu juhatusega nõu pidamata.

Hetkel kuum