Ülo Toomsalu • 14. november 2002 kell 7:01

EPL: Elanikud peavad arestitud korterite hinda madalaks

Eile koostati Tallinna Soojusele elamuühistu Edu maksmata raha katteks Ümera 6 arestitud korterite hindamisakt, kuid elanikud pole hinnaga nõus.

Kui arestimist ning hindamisakti keegi 10 päeva jooksul ei vaidlusta, müüakse korterid maha. Koosolekul osalenud inimesed olid äärmiselt ärritunud ja nördinud, viidates arestimise ebaseaduslikkusele, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma olen kategooriliselt nende hindade vastu, mis on Arco Vara poolt määratud, sest need ei vasta mitte mingil moel tõele ? korterite turuväärtusele hetkel. Hinnad tuleb korrutada kahega, siis saab õige hinna,? ütles elamuühistu Edu juhatuse esimees Aleksandr Hoolma.

?Minu arvates on Arco Vara kortereid hinnates arvestanud seda, et seal elavad praegu veel inimesed sees. Sellepärast ongi need odavamad kui tühjad korterid, kuhu saab ostja kohe sisse kolida,? ütles Tallinna Soojust esindav vandeadvokaat Urmas Ustav.

?Raske on öelda, mis edasi saab, sest mul ei ole veel kõikide paberite koopiaid. Ootame need 10 päeva ära ja eks siis näeb,? ütles Ustav.

Kohtutäitur pakkus kõigile võimalust pöörduda õiguste kaitseks kohtu poole. ?Kes soovib arestimise akti märkida, et korter kuulub neile, siis seda ka tehakse. Igal korteri omanikul on õigus pöörduda kohtusse korteri arestist vabastamiseks,? ütles kohtutäitur. Ta ei olnud nõus tõstma kohe Ümera 6 maja 15 korterit arestitute nimekirjast välja, kuna kohtuotsuse järgi tuleb soojavõla katteks müüa just Ümera 6 asuvad korterid.

Hetkel kuum