Ülo Toomsalu • 20. november 2002 kell 7:05

EPL: Tallinna eelarvest kadus lubatud 5000kroonine sünnitoetus

Tallinna eelarve eelnõust jäi välja Kesk- ja Reformierakonna koalitsioonileppes sisalduv lubadus toetada iga lapse sündi 5000 krooniga.

Sotsiaalvaldkonna eest vastutava abilinnapea Anders Tsahkna sõnul makstakse lubatud toetus siiski välja, kirjutab Eesti Päevaleht.

Koalitsioonileppes on kirjas, et linn toetab alates 2003. aastast iga lapse sündi 5000 krooniga, hinnanguliselt kulub sellele 20 miljonit krooni aastas. Eelmisel reedel esitas linnavalitsuse volikogule 4,6 miljardi krooni suuruse eelarve, kust selline toetus puudub.

?See ei tohikski tegelikult üllatuseks olla, et valimiseelseid lubadusi ei täideta, kuid praegusel juhul on minu arust tegu küll äärmise häbematusega: järjekordselt saab kinnitust sellele, et kuna lapsed ei vali, siis ei ole vaja ka nendele antud lubadusi täita,? ütles 2003. aastal emaks saav Riina (33).

Erinevalt toetusi nõudvatest vihastest pensionäridest ei saa rasedad ja beebidega kodus olevad emad Riina sõnul kuskile lamenti lööma minna.

Abilinnapea Anders Tsahkna sõnul pole toetuse väljamaksmises põhjust kahelda. ?See on koalitsioonileppes sees, klausliga, et seda rakendatakse. Siin võib volikogu näidata üles poliitilist tahet ja selle sisse viia. Eelarve pole ju lõplik,? ütles Tsahkna.

Teist võimalust nägi abilinnapea järgmisel aastal lisaeelarve koostamises. Miks lubatud toetus ikkagi eelarve eelnõust välja jäi, ei soovinud Tsahkna täpsustada.

Esmaspäeval tuleb kokku rahanduskomisjon, mis eelarvet arutab, seejärel peab linnavalitus põhjendama eelarvekava volikogus, mis võib teha eelarvesse parandusi.

Hetkel kuum