Ülo Toomsalu • 21. november 2002 kell 6:23

PM: Pirita uus golfiväljak jagab maad kaubanduskeskusega

Pirita linnaosavanema soov, et asumis oleks korralik kauplus, tingis Lillepi parki kavandatava golfiväljaku maa vähendamise Selveri laiendamiseks.

Eile kiitis Tallinna linnavalitsus heaks detailplaneeringu algatamise Piritale Lillepi pargi maa-alale, kuid erinevalt varem kavandatust ei hõlma kogu parki hoonestusõiguse alusel rajatav golfirada.

Pirita linnaosavanem Ülle Rajasalu ütles Postimehele, et algselt oli golfiväljak Rummu tee, Pirita tee ja Kose tee vahelisse kolmnurka kavandatud nii, et see oleks piirnenud vahetult praeguse Selveri toidupoe ja parklaga.

?Vaatasin, et toidupood on meil küll olemas, aga näiteks T-särki pole Pirita rahval kusagilt osta,? rääkis Rajasalu. ?Kutsusin poe esindaja välja ja küsisin, kas nad ei soovi oma kauplust tööstuskaupadega laiendada.?

Selver oli nõus laienema ja nii otsustas linnaosavalitsus tulevase golfiväljaku ala kolmeks jagada - lisaks Selveri omanikule, Tallinna Kaubamaja Kinnisvara Asile, 50 aastaks hoonestusõiguseks eraldatavale maale lõigati tükk linnale kuuluvast krundist ka avalikuks parkmetsaks.

Rajasalu sõnul sobib sealne metsatukk pigem koeraga jalutamiseks kui golfimänguks. Seni ongi Lillepi pargi võsastunud ala peamiselt koerte mängumaa olnud.

Rajasalu sõnul oli linnaosavalitsuse tingimus, et 36 aastaks golfiväljaku rajamise õiguse saanud MTÜ Eesti Golfi Liit (EGL) tagab väljakut läbivate jalgteede kasutuse kõigile soovijatele.

Hetkel kuum