28. november 2002 kell 8:16

CSFBi investeerimispank ja analüüsikeskus võisid teha omavahel koostööd

Massachusettsi regulaatorid on leidnud ridamisi e-maile, mis tõenõoliselt viitavad CSFBi investeerimispanga ja analüüsikeskuse vahelisele koostööle.

Massachusettsi regulaator William Galvin kaebas Credit Suisse First Bostoni (CSFB) kohtusse, süüdistas firmat väärtpaberipettuses, kuna ta väidetavalt saatis välja esialgseid analüüsitulemused oma investeerimispangale, kirjutab uudisteagentuur CBS.

Hulgaliselt e-maile, mille sai eile enda valdusse ka uudisteagentuur CBS.MarketWatch.com, kinnitab sidet kahe CSFB üksuse vahel.

CSFB peab koos mitme teise suure maaklerfirmaga praegu läbirääkimisi regulaatoritega, sealhulgas USA väärtpaberijärelvalve orginatsiooniga (SEC).

Regulaatorid on öelnud investeerimispangale, kes on juba maksnud oma IPO (esmaste avaliku pakkumise) tegevuse jamade eest 100 mln dollarit trahvi, et tal tuleb maksta trahvideks veel 250 mln dollarit.

Credit Suisse Groupi investeerimispanga üksus CSFB on eitanud Massachusettsi regulaatorite poolt tulnud väited.

William Galvin süüdistas, et CSFBi globaalne tehnoloogiasektorit analüüsiv grupp andis häid reitinguid ettevõttetele, mis tegid CSFBiga äri.

Massachusettsi kohtuprotsess nõuab CSFB-lt oma investeerimispanga ja analüüsikeskuse lahutamist ja nõuab 2 mln dollarit trahvi.

CSFB väitis selle peale, et tehnoloogiasektorit analüüsivad analüütikud tegutsesid teistest üksustest eraldi ja firma teostab ettevõtte siseseid reforme, et viia minimaalseks pangandus- ja analüüsikeskuse vaheline side.

Hetkel kuum