Kadi Heinsalu • 27. november 2003 kell 15:43

Eesti Energia on segaduses Leedu peaministri sõnavõtust

Eesti Energia ASi finantsjuht Sandor Liive sõnul ametlikku otsust Leedu jaotusvõrgu erastamise osas pole, ja peaministri kõne pole kättesaadav.

Eesti Energia saab Leedu jaotusvõrguettevõtte RST aktsiate erastamisprotsessis tugineda ainult infole, mis on talle ametlikult teatavaks tehtud, kommenteerib Eesti Energia juhatuse liige ja finantsdirektor Sandor Liive.

Eesti Energiale teadaolevalt ei ole Leedu jaotusvõrguettevõtte erastamise komisjon, riigivarafondi või mõni muu pädev Leedu valitsusasutus võtnud vastu ühtegi otsust Leedu jaotusvõrguettevõtte RST erastamise suhtes, jätkas Liive.

Täna vastas Leedu parlamendis küsimustele Leedu peaminister Algirdas Brazauskas. Ta vastas ka küsimustele RST erastamise suhtes. Antud sõnavõttu on Leedu pressis väga mitmeti kommenteeritud. Sõnavõtu tekst ise ei ole veel avalikult kättesaadav. Seega on Eesti Energial väga raske öelda midagi kõne alla oleva sõnavõtu kohta.

Küll peab Eesti Energia vajalikuks rõhutada järgmist:

Leedu jaotusvõrguettevõte RST aktsiate erastamise protsess on seni kulgenud eelnevalt välja kuulutatud reeglite kohaselt ja läbipaistvalt. Me lähtume sellest, et erastamine viiakse lõpuni samuti ausalt ja selgelt, nagu see on toimunud seni.

Me ei näe ühtegi majanduslikku põhjendust, miks erastamise peaks praegu katkema. Eesti Energia on majanduslikult tugev ettevõte, kellel on kõrgem krediidireiting, kui Leedu Vabariigil. Eesti Energia võlakoorem on Euroopa energiaettevõtetega võrreldes üks väiksemaid. Eesti Energia aktsionär Eesti Vabariik on Leedu valitsuse lähim partner nii regionaalses kui rahvusvahelises koostöös. Kõik see peaks looma hea aluse erastamise jätkumiseks Leedus.

Hetkel kuum