Kaitsealuste ehitiste hooletud omanikud võetakse pihtide vahele

09. jaanuar 2004, 14:38

Tallinna linnavalitsus palub kultuuriministeeriumilt abi muinsuskaitse all olevate ehitiste korrastamise ja nende säilimise tagamiseks, teatas Raepress.

'Paraku eiravad mitmete mälestiste omanikud oma kohustusi,' nentis abilinnapea Toivo Ninnas. 'Mõned väga halvas seisus muinsuskaitsealused ehitised ei riiva mitte üksnes silma vaid on lausa ohtlikud, kätkedes nii varingu- kui ka kahjutule võimalust.'

Ninnas rõhutas, et riik peab aitama linnal hea seista kultuurimälestiste säilimise ja korrastamise eest. 'Kui korralekutsumine, ettekirjutused ja trahvid ei aita, tuleb algatada sundvõõrandamine,' lisas Ninnas.

Vastavalt muinsuskaitse seadusele peab kultuurimälestise omanik tagama mälestise säilimise. Kui omanik talle pandud kohustusest kinni ei pea, võib riigivalitsus algatada kinnisvara võõrandamise.

Ninnas tõi näiteks Rotermanni kvartali lausa linna südames vanalinna ja reisisadama vahel. 'Sealsete kinnistute omanikud ei ole aga nõudmistele oma vara eest hoolt kanda reageerinud,' nentis Ninnas. 'Muinsuskaitsealustest objektidest võiks kõigile teada häbiväärsustena nimetada ka tselluloosi- ja paberivabriku hooneid Tartu maanteel, Narva mnt 26 elamut ning mitmeid Kadrioru hooneid.'

Eile pidas esimese istungi kultuuriväärtuste hooletute omanike korralekutsumise tõhustamiseks loodud töörühm, kuhu kuuluvad abilinnapead Toivo Ninnas ja Margus Allikmaa, Kesklinna vanem Keit Pentus, säästva arengu ja planeerimise ameti ning kultuuriväärtuste ameti esindajad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing