PM: ülikooli kliinikumis süveneb meditsiiniõdede nappus

06. veebruar 2004, 08:38

Aastaga jäi Tartu Ülikooli kliinikumis tühjaks poolsada õe ametikohta ja probleem süveneb, sest õed otsivad mujalt kergemat või tasuvamat tööd.

Eile andis kliinikum oma kodulehel teada 52 vakantsest õe ametikohast. Vabu töökohti on rohkem või vähem pea kõigis kliinikutes, kirjutab Postimees.

Kliinikumi ülemõde Tiina Freimann märkis, et veel paar aastat tagasi oli õdede nappus kliinikumile tundmatu mure, nüüd on see saanud aga igapäevaseks ja näib süvenevat, sest Tartu meditsiinikoolist ei tule õdesid lahkujate asemele piisavalt.

Eesti keskastme tervishoiutöötajate kutseliidu president Inna Rahendi märkis, et õdede nappus süveneb kõikides Eesti haiglates ja see mõjutab otseselt ka patsientide abistamist. Töökoormus ja -kiirus on kasvanud nii suureks, et õed teevad sisuliselt konveiertööd.

Ehkki suur osa meditsiinikooli vastsetest vilistlastest läheb esiti tööle ülikooli kliinikumi. Tunamullu läks kliinikumi tööle 47 ja mullu 32 koolilõpetajat. Edasi siirduvad nad aga erakabinettidesse, ravimifirmadesse või kosmeetika alale.

Paar-kolm koolilõpetajat läheb igal aastal ka tööle otse välismaale. «Et meditsiinikooli õppekavad vastavad Euroopa Liidu vastavatele direktiividele, on see lihtne,» nentis Tartu meditsiinikooli arendustegevuse koordinaator Birgit Uiga.

Tartu Ülikooli kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto kommenteeris, et sellise olukorra tekkimist ennustati aastaid. Lahenduse võti on Einasto sõnul riigi ja haigekassa käes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing