Andres Kärssin • 1. märts 2004 kell 7:32

Maksu- ja tolliamet: tulumaksu tagastamine ei veni, kui kõik korras

Maksu- ja tolliameti teatel suudab amet enam makstud tulumaksu viie tööpäevaga tagastada, kui deklaratsioonid on nö probleemivabad.

Kommenteerides Eesti Päevalehe teadet selle kohta, et erinevalt lubatust pole maksu- ja tolliamet ei ole suutnud viie päeva jooksul raha tagastada, viitab amet vastupidisele statistikale: 'Möödunud nädala nelja tööpäeva jooksul

tagastas amet peale esmakordselt maailmas rakendatud deklaratsioonideelektroonilist kontrolli tulumaksu 39600 inimesele ehk keskeltläbi 10000tuludeklareerijale päevas.'

Maksu- ja tolliamet kordab, et viie tööpäeva jooksul tagastatakse

enammakstud tulu elektroonilisel teel edastatud deklaratsioonide puhul, misei sisalda füüsilist kontrolli vajavat informatsiooni, ehk on nöprobleemivabad.

Kui maksumaksja kirjutab eeltäidetud deklaratsiooni juurde andmeid näiteks

koolitus- või krediidiasutustelt väljastatud pabertõenditelt ja lepingutelt,siis on maksuhaldur kohustatud esitatud informatsiooni ja kõnealuste dokumentide olemasolu kontrollima, on seda alati teinud ja jääb tegematulevikus. On asutusi, kes suudavad kõnealuse info edastada maksuhaldurile ise, varakult ja elektrooniliselt - sel juhul puudub maksumaksjal vajadus ise deklaratsioone täiendada ja maksuhalduril infot füüsiliselt üle kontrollida, märgib amet.

Hetkel kuum