ÄP fototoimetus • 4. märts 2004 kell 22:00

Elektrituru avamise kava sai valitsuse toetuse

Praegu on Eesti elektriturg avatud tarbijatele elektrikasutusega üle 40 GWh. Kogu Eesti elektritarbimisest moodustab see ligi 10%.

Elektrituruseaduse muutmise eelnõu kohaselt langeb 2008. aasta alguseks vabatarbijatele kehtestatud piirmäär 10 GWh elektrienergiale aastas. Valitsuses heaks kiidetud kava tähendab Eesti elektrituru avamist 2006. aastal ligi 15% ulatuses ning 2008. aastal 20% ulatuses, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Seaduseelnõu täpsustab taastuvenergiast toodetava elektri kokkuostuhinna kujunemist, muutes selle stabiilsemaks ja tagades taseme vähemalt 80 senti kWh.

Seadusemuudatusega tekib majandus- ja kommunikatsiooniministril õigus kehtestada võrguettevõtja poolt kvaliteedinõuete rikkumisel korral tarbijate võrgutasude vähendamise tingimused ning sätestada karistuse määrad.

Minister Meelis Atoneni sõnul on elektrituru avamise esmane eesmärk anda võimalus suuremale ringile elektritarbijatele valida endale elektrimüüjat ning võimaldada uutele elektri- ja soojusenergia koostootmisjaamadele pakkuda vabatarbijatele oma toodangut.

Liitumisläbirääkimistel fikseeritud kokkuleppe järgi peaks Eesti elektriturg avatama vähemalt 35% ulatuses hiljemalt 2009. aasta alguses.

Autor: ÄP

Hetkel kuum