Puhkepäeva turismisuudised

ÄP 05. märts 2004, 00:00

Mais avab Estonian Air uue lennuliini Tallinn?München, mille teenindamiseks võtab Estonian Air kasutusele viienda Boeing 737-500 tüüpi lennuki.

Münchenisse avatakse Estonian Airi teatel liin seetõttu, et selle sihtkoha kaudu saab laiendada liinivõrku Kesk- ja Lõuna-Euroopa suunal. Münchenis on väga head ümberistumisvõimalused Lõuna-Euroopasse lendamiseks ja tegemist on Saksamaa tähtsuselt teise transiidilennujaamaga peale Frankfurdi. Otseliin võimaldab ka Eesti kui turismisihtkoha edukat tutvustamist ja turustamist Lõuna-Saksamaal.

Tallinn-Müncheni lennuliini alghind on 1100 kr ühe suuna eest, lisanduvad lennujaamamaksud. Piletimüüki alustati selle nädala algusest, lennud algavad maikuus. Lendama hakatakse kõikidel nädalapäevadel peale teisipäeva ja neljapäeva.

Laupäeval, 27. märtsil korraldavad Loodusajakiri ja Kodu & Aed bussireisi ?Eesti 100 loodusimet?, kus näidatakse varakevadisi Põhja-Eesti jugasid.

Teejuhiks on geoloog Jaak Nõlvak TTÜ geoloogia instituudist. Vaadatakse Põhja-Eestit geoloogi pilgu läbi, reisijad saavad teada, millest maapind koosneb, kuidas kivimid tekkisid ja mis on Balti klint. Jägalal vaadatakse suursugust ligi 8 meetri kõrgust juga ja räägitakse Põhja-Eesti klindi tekkest. Turjekeldris asuvat juga ja koobast külastatakse Kalevipoja ja siili legendi pärast, mille järgi Kalevipoeg õppis siili nõuandel serviti lööma ja sai oma kasuka. Nõmmeveskil vaadatakse juga, kanjonit ja paljandit Valgejõel ning külastatakse ka Joaveski joastikku Loobu jõel. Söögipeatus koos lõkkega tehakse Nõmmeveskil.

Ajakirjade Kodu & Aed, Horisont, Eesti Loodus, Loodus ja Eesti Mets tellijatele ja nende kuni kahele pereliikmele maksab reis 250 krooni inimese kohta. Teistele on hind 350 krooni.

Lufthansa alustab taas Tallinna-lende, pakkudes sel puhul soodushindu meeldejäävate hindadega maailma erinevatesse sihtpunktidesse.

2222 Eesti krooni eest saab lennata järgmistesse sihtkohtadesse: Berliin, Bremen, Köln, Dresden, Düsseldorf, Frankfurt, Hannover, Hamburg, Leipzig, München, Nürnberg, Stuttgart. 3333 Eesti krooni eest kehtivad piletid järgmistesse linnadesse: Amsterdam, Brüssel, Pariis, London, Manchester, Budapest, Birmingham, Barcelona, Madrid, Rimini, Rooma, Firenze, Milano, Torino, Veneetsia, Lyon, Zürich, Genf, Edinburgh, Basel, Ateena, Bilbao, Istanbul, Lissabon, Porto, Belgrad, Katowice, Nizza, Marseille, Toulouse.

5555 Eesti krooni eest saab üle Atlandi Atlantasse, Bostonisse, Denveri, Dallasesse, New Yorki, Houstonisse, Philadelphiasse ning 6666 Eesti krooni eest San Franciscosse, Portlandi, Vancouverisse. Kaugemad sihtkohad maksavad 8888 Eesti krooni, sihtkohtadeks selle hinna eest pakub Lufthansa Bangkokki, Osakat, Kuala Lumpurit, Mexicot.

Pakkumine kehtib alates 1. aprillist 30. juunini lennufirma Lufthansa lendudel algusega Tallinnast. Piletihinnale lisanduvad lennujaamamaksud ja broneerimistasu 75 krooni.

Lufthansa alustas sooduslende ka Riiast hindadega alates 2800 kroonist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing