Nõo vald püüab ära hoida prügila kohtuasja

16. märts 2004, 14:32

Nõo valla volikogu kuus liiget otsivad võimalusi sõlmida Kagu-Eesti regionaalprügila rajamisvaidluse lõpetamiseks kohtuväline kokkulepe.

Et kokkulepe sõlmida, soovivad kuus Rahvaliitu kuuluvat volikogu liiget kohtuda vallaelanikega, kirjutab Postimees Online.

Tartu halduskohus rahuldas 25 veebruaril üheksa Nõo valla elaniku kaebused ning tühistas Nõo vallavolikogu mullused otsused, millega kehtestati Laguja regionaalprügila detailplaneering.

Halduskohtu hinnangul läks volikogu planeeringut kehtestades vastuollu põhiseaduse, keskkonnamõju hindamise ja keskkonnaauditeerimise seaduse ning keskkonnaministri määrusega, mis kirjeldab prügilate rajamise, kasutamise ja sulgemise nõudeid.

Nõo vallavolikogu esimees, Rahvaliidu liige Peeter Lepisk selgitas, et neljapäevasel istungil peaks Nõo volikogu otsustama, kas kaevata kohtuotsus edasi või mitte. Edasikaebamise tähtaeg möödub 25. märtsil.

Lepiski sõnul on nii volikogu õiguskomisjon kui keskkonnakomisjon võtnud juba seisukoha, et esimese astme kohtu otsuse peale tuleb esitada apellatsioon.

?Siiski tahame inimesed (kohtusse pöördunud ? M.P.) ära kuulata ja mõelda alternatiivvõimalustele,? rääkis Lepisk. ?Üks variant on edasikaebamisest loobuda, asuda kõrvaldama puudusi, millele kohus viitas ja püüda sõlmida elanikega neid rahuldavaid kokkuleppeid.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing