EPL: Kohalike hinnangul jäi Rakvere viljasalv ajahätta

25. märts 2004, 08:03

Alati on vili müüdud ning selle asemele õigeks ajaks uus muretsetud, kuid sel korral see ei õnnestunud, ütles mitu Rakvere viljasalve viljaäri tundvat inimest.

1000 tonni kuus jahvatada ning selle asemele uus vili muretseda ei ole probleem, ütles anonüümsust palunud, Rakvere viljaäri hästi tundev mees Eesti Päevalehele.

?Aga nüüd läksid huugama pandud riigivilja kogused liiga suureks, sest viimasel ajal on seal ehitatud uus kontorihoone, veski ja ostetud uus elevaator ning eks noored mehed taha elada nagu Tallinna noored mehed,? lausus mees. Uue vilja ostmine võis takerduda nii raha kui ka selle taha, et eelmise aasta ikalduse tõttu on vilja üldse vähem saada.

Põllumajandusminister ütles mõni päev tagasi, et riigivilja on varastatud neli viimast aastat. Rakvere viljasalve töötajate sõnul müüdi suurem osa kadunud viljast siiski maha ilmselt möödunud aastal. Tööliste sõnul ehitati vahelaed salvedele tõenäoliselt vahetult enne jaanuarikuist iga-aastast inspekteerimist, et varjata tühjusest haigutavaid salvi.

?Vahelagesid ei ehitanud kohalikud inimesed, sest siis oleks ju jutud kiiresti laiali läinud,? ütles viljasalve töötaja.

Võimalust, et Eesti Viljasalve nüüdseks endine juhatuse esimees Ago Soots võis petuskeemist teadlik olla, Rakveres ei usuta. ?Soots on nii kõva ja nii suurte sidemetega mees, et ta oleks seekordse oksjoni mujal korraldanud ja aidanud ka ise vilja kusagilt asemele muretseda ning alles paari kuu pärast Rakveres oksjoni korraldanud,? ütles anonüümsust palunud asjatundja Eesti Päevalehele.

Muidugi pole välistatud, et Eesti Viljasalves võis Sootsil või kellelgi teisel Rakvere salvede tühjusest aimu olla, kuid paari kuuga ei suudetud vajalikku viljakogust selle nädala oksjoniks asemele muretseda ja nii tuli asi avalikuks.

?Veski töötas ööd-päevad ja nädalavahetustelgi,? ütlesid viljasalve naabrid.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing