Allkirjastati Euroopa Sotsiaalfondi tööhõiveprojekti rahastamisotsus

ÄP 20. september 2004, 00:00

Ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste sõnul on projekti rahastamisotsuse üle hea meel, sest tegu on Tallinna linna esimese struktuurifondide poolt rahastatud projektiga ning tähendab linna arendusprojektide tasandil uut kogemust.

Projekti koordinaatori Ingrid Hindriksoni sõnul on teada, et Eestis puuduvad vajalikud sektoraalsed tööjõupoliitikale tuginevad uuringud ja konkreetsed sektoraalsed rakenduskavad olukorra parandamiseks ning seega valitseb olukord, kus ühelt poolt on tööpuudus, teisalt aga tööjõupuudus.

Projekti põhitegevuseks ettevõtete tööjõuvajaduse täpne uuring ja teisalt tööd otsivate inimeste kvalifikatsiooni ja oskuste täpne kaardistamine; nende koolitamine, kutsetunnistuste andmine ja konkreetsetes ettevõtetes töökohtade leidmine.

Projekti sihtgrupiks on 300 töötut või koondamisteate saanud inimest, kelle teadmisi testitakse, keda koolitatakse ning sobivusel leitakse töökoht Tallinna, Tartu ja Ida-Virumaa ettevõtetes.

?Selline tegevusskeem eeldab head koostööd tööturuameti, ettevõtete, erialaliidu ja teiste partnerite vahel, sest projekti käigus peaks loodama toimiv süsteemne mudel, mille kaudu tööotsija saab täpselt määratletud vajalikku täiendkoolitust ja ettevõte saab nõutud oskuste-ja teadmistega töötaja,? märkis Hindrikson.

Projekt kestab 19 kuud ja projekti kogumaksumus 5,2 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing