13. oktoober 2004 kell 8:12

Pärnut külastas 308 lainelõikurit

Pärnu jahisadamat külastas möödunud suvel 308 lainelõikurit, mis on ligi kaks korda rohkem kui kaheksa aastat tagasi, teavitab Raadio Pärnu.

Viimase kaheksa aastaga on sinilipuga pärjatud Pärnu jahtsadamat külastanud jahtlaevade arv kahekordistunud. 1996. aasta suvel käis Pärnus 161 jahti.

Tänavu oli sadamas randunud jahtide pardal kokku 1012 inimest.

Pärnu Jahisadama Kõrtsi ja Külaliste maja juhataja Kristel Vaga teatas Raadio Pärnule, et ootuspäraselt tuli suve jooksul kõige rohkem jahte Soomest. Neid oli kokku 194, teisele kohale tõusid aga eestlased ise 43 jahiga. Järgnesid Saksamaa 26 ja Rootsi 24 jahiga. Ülejäänud Pärnusse tulnud jahid kannavad kas Soome, Läti, Inglismaa, Hollandi, Poola, Venemaa või Leedu lippu.

Kaugeim lainelõikur Lettland seilas eksootilise Malta lipu all. Tavaliselt veedavad väikelaevad sadamas keskmiselt ühe ööpäeva ning jätkavad siis oma reisi.

Võrreldes eelmise aastaga randus sel hooajal 30 jahti rohkem. Lemmikkuu seilamiseks oli juuli, kui jahisadamal tuli võõrustada 231 jahti. Juunis-augustis viibis Pärnu sadamas vastavalt 34 ja 36 jahtlaeva.

Hetkel kuum