• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Mugav puhkenurk kujuneb vastavalt võimalustele

  Mühlbach Interjöör OÜ sisekujundaja Madle Mühlbachi sõnul sõltub ideaalse puhkenurga loomine suurel määral büroo suurusest ja liigendatusest. ?Paljud firmad ei saa lubada endale mitmekümnekorruselisi büroohooneid ega sadadesse ruutmeetritesse ulatuvaid kontoreid, seega on ideaalne puhkenurk igas olukorras erinev,? leiab Mühlbach. ?Puhkeruum või puhkenurk peaks olema töökohtadest eraldatud ja asuma n-ö neutraalsel pinnal. Ei ole otstarbekas paigutada puhkenurka vahetult tualettruumide uste ette ega mõnel puhul ka ülemuse kabineti ukse taha. Tõsi, tualett võiks olla küll lähedal, kuid mitte paigutatud viisil, et sinna minekuks tuleks läbida puhkenurka. See peaks olema eraldatud nurgake, kus lõõgastuda ja hetkeks puhata pingelisest töömeeleolust ja miks mitte ka teistest inimestest.?
  Mühlbach arvab, et suurtes, ühele firmale kuuluvates büroohoonetes võib puhkenurk asuda avaras koridorinurgas. ?Siiski võiks see olla sopistatud ? ei saa puhata kohas, kust voorib mööda kümnete kaupa inimesi,? sõnab Mühlbach. ?Hea oleks nurk eraldada kas statsionaarsete seintega või kasutada klaasvaheseinu.?
  Mühlbachi arvates peaks väikeses puhkenurgas olema kindlasti pehme istumiskoht ja laud, kohvimasin või külmik karastusjookide jaoks. ?Hea oleks eraldatus muust kontorist ? kasutatagu selleks siis vaheseinu, sirme, kardinaid või rohelisi taimi,? soovitab Mühlbach. ?Veel parem, kui puhkenurgas avaneb väljavaade aknast ? see võimaldab hetkeks töömeeleolust välja lülituda. Väikese ajakirja- või raamaturiiuli mahutab ka diivani kõrvale ära ja pehme vaip loob samuti mõnusa lõõgastava tunde. Puhkenurk võiks olla kujundatud rahulikes toonides, et miski ei häiriks hetkelist aja mahavõtmist.?
  Mühlbachi arvates ei tasuks ka karta, et puhkenurga loomine kujuneb rahaliselt ületamatuks ettevõtmiseks. ?Lihtsate vahenditega saab luua hubase nurga, kui kasutada huvitavaid materjale ja võtteid seinte kujundamisel või lasta kohendada näiteks kontoris kasutult seisvat vana diivanit ja riiuleid,? arvab Mühlbach ja lisab, et põhiline on fantaasia ja hea tahtmine.
  Kui lähtuda eeltingimusest, et nii põrandapinda kui ka finantsvahendeid on kasutuses suuremal määral, soovitab Mühlbach kujundada tõeliselt ideaalse puhkenurga. ?Õigupoolest räägime sellisel juhul juba puhkeruumist,? ütleb Mühlbach ja loetleb: ?Sellises ruumis peaks olema kindlasti üks pikem diivan ? paljugi, mis võib töö juures juhtuda ? ka äkilise haigestumise korral saab töötaja sellisel juhul rahulikku kohta kuni arstiabi saabumiseni lebama panna. Lisaks siis mõned mugavad seljatoe ja käetugedega toolid või tugitoolid. Loomulikult väike lauake. Puhkenurgas peaks olema väike kööginurk koos kuumade jookide valmistamise võimalusega, mikrolaineahi kiire lõuna valmistamiseks, kraanikauss, võimalusel ka nõudepesumasin ja külmik. Ideaalne oleks puhkenurka paigutada ka väike raamatukogu, mis võib sisaldada nii tööks vajalikke äriraamatuid, leksikone, sõnaraamatuid kui ka ajalehti ja ajakirju ning miks mitte ka ilukirjanduslikku lugemist.?
  Mühlbach leiab, et omal kohal puhkenurgas on ka muusikakeskus ning sinna võib paigutada ka televiisori, mida loomulikult tööaja arvel ei tohiks kuritarvitada. ?Puhkenurk peaks olema eraldatud seintega viisil, et sinna ei tungiks kontorimüra ning vajadusel saaks seal pidada ka väiksemale ringile mõeldud koosolekuid,? arvab Mühlbach ja lisab, et õige puhkenurk olgu kindlasti suitsuvaba.
  Laueseppe OÜ disaineri ja sisekujundaja Kristiina Kaljuste arvates ei ole ideaalset puhkenurka olemas. ?Lähtuma peab töö spetsiifikast ja sellest, kas see on mõeldud üksnes oma töötajatele ning kui suur on kollektiiv,? leiab Kaljuste. ?Tuleb mõelda, kas puhkeruumi tahetakse ühendada näiteks nõupidamisruumiga või tuleb sellest lihtsalt koht, kus endale kiiresti võileibu sisse lükata. Kõik korraldatakse ikka vastavalt firma võimetele ja ruumile.? Kaljuste soovitab puhkeruumis luua kööginurga, mida oleks võimalik ära peita.
  ?Kööginurk võiks olla selline, mille ametlikumal istumisel saaks varjata, et oleks viisakam,? leiab Kaljuste. ?Kõik on ainult soovide ja fantaasia küsimus, vabalt võib puhkenurk olla osa tööruumist. Samuti võiks seal olla CNN ja internet, et ajada isiklikke asju. Muidugi lisanduvad tööandjapoolsed nõudmised ? tal tuleb jälgida, et töötajad kogu päeva puhkenurgas pehmete diivanite peal ei veedaks ja tööd ka teeksid.?
  Eesti Ühispanga avalike suhete juht Evelin Allas ütleb, et nende telleritel, nõustajatel ja klienditeenindajatel on ette nähtud puhkeajad. ?Eesti Ühispangas on püsti teenindamise kontseptsioon. See tähendab, et klient seisab leti taga, nii ka teller või nõustaja,? selgitab Allas. ?Teatud aja tagant peab aga teller saama puhata ning selleks on meil ette nähtud puhkeruumid, kus töötajad saavad puhata ja jalgu sirutada. Kontori poolel on igal korrusel olemas köök, kus on võimalik juua kohvi, teed või vett, samuti pidada väikest koosolekut. Töötajad saavad seal ennast sirutada ja arvutist silmi puhata. Töökeskkond on meil meeldivalt kaasaegne ja hubane, näiteks on meil palju lilli.?
  Eesti Energia ASi juhtkonna ja tugiteenuste hoone puhkenurk on eelkõige praktilise suunitlusega hubane köögiruum ? seal saab hommikuti kohvi juua ja värskeid ajalehti sirvida, soovi korral on võimalik ka toitu soojendada. Samuti täidab puhkenurk teatavat sotsiaalse läbikäimise funktsiooni, kuna oma kabinetist väljumata ei pruugi teiste kolleegidega piisavalt kokku puutuda. Köögiseadmetest võib leida sealt kohvimasina, külmkapi, mikrolaineahju ja nõudepesumasina, jala sirutamiseks on puhkenurgas mõned toolid. Praegu mingeid suuremaid ümberkorraldusi puhkenurgas plaanitud pole.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Egle Heinsar: edukas Eesti algab vaesteta ühiskonnast – 220 eurot kuus kõige haavatavamatele
Tõeliselt edukas riik saame olla alles siis, kui meil pole vaeseid. Kui me ei jõua teha tervet kodanikupalka, tehkem sellest veerandki – kõige haavatavamale ühiskonnakihile, kirjutab sotsiaaldemokraat Egle Heinsar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Tõeliselt edukas riik saame olla alles siis, kui meil pole vaeseid. Kui me ei jõua teha tervet kodanikupalka, tehkem sellest veerandki – kõige haavatavamale ühiskonnakihile, kirjutab sotsiaaldemokraat Egle Heinsar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Sendipidude nõutuim artist Rahakratt hullutab masse
Eesti üks armastatumaid rahablogijaid Rahakratt avaldas nipid, kuidas palka juurde norida, pangaonudelt laenuintressi alla tingida ja rotina vetsu minnes sealt miljonärina väljuda.
Eesti üks armastatumaid rahablogijaid Rahakratt avaldas nipid, kuidas palka juurde norida, pangaonudelt laenuintressi alla tingida ja rotina vetsu minnes sealt miljonärina väljuda.
USA sätib plaani, et takistada Venemaa sissetungi Ukrainasse
Ameerika Ühendriikide president Joe Biden valmistab ette samme, et Vladimir Putini juhitaval Venemaal oleks raske hõivata Ukraina, vahendab Reuters.
Ameerika Ühendriikide president Joe Biden valmistab ette samme, et Vladimir Putini juhitaval Venemaal oleks raske hõivata Ukraina, vahendab Reuters.
Hiina eemaldas Leedu oma tollisüsteemist
Leedu ettevõtjad ei saa oma kaupa Hiinas deklareerida, sest Hiina on Leedu oma tollisüsteemist alates detsembrist välja arvanud, kirjutab Dienas Bizness.
Leedu ettevõtjad ei saa oma kaupa Hiinas deklareerida, sest Hiina on Leedu oma tollisüsteemist alates detsembrist välja arvanud, kirjutab Dienas Bizness.