Tõrvas läks pankrotti leivatehas

Inno Tähismaa 25. november 2004, 00:00

ASi Tettara pankrotihaldur Küllike Mitt ütles, et ettevõte oli juba paar viimast aastat väikses kahjumis, kuni juhtkond tegi tänavu juulis otsuse tegevus peatada.

Pärast seda võttis ettevõttele laenu andnud Ühispank firma kontolt 100 000 krooni leppetrahvi, sest firma polnud tegevuse peatamisest pangale teada andnud. Järgnevalt maksis ettevõte pangale ennetähtaegselt tagasi kogu laenu 470 000 krooni. Laenu tähtaeg oleks kukkunud 2008. aastal.

Mitt ütles, et laenu tagasimaksmiseks saadi raha kinnistu müügist. Leivatehase hoone müüdi OÜ-le Gistermax 470 000 krooniga, hoonete raamatupidamislik väärtus oli 1,6 miljonit krooni. Miti sõnul on raske hoonet pankrotipessa tagasi saada, sest see on edasi müüdud OÜ-le Fillanet. Viimaselt pole saadud veel seadmete müügi luba, millest haldur loodab saada 400 000 krooni.

Mitt ütles, et inimesena saab ta aru, et tehase endised juhid tahtsid võlausaldaja selja taga vara omale saada, aga juristina on seda raske tõestada. Võlgu on ettevõttel miljoni krooni jagu, ASile Tartu Veski koos viivistega 300 000 krooni, sama palju ka maksuametile ja töötajatele. Väiksemaid võlgu on 100 000 krooni ringis.

Tettara kahjum tulenes Miti sõnul sellest, et õliküte läks kallimaks ja poed ketistusid, mistõttu oli raskem oma kaupa müüa. Ettevõte oli kuni 2002. aastani kasumis ja hilisem kahjum ei muutnud ettevõtet maksejõuetuks. Hing jäi kinni siis, kui pank võttis kontolt 100 000 krooni. Mitt ütles, et tema arvates oleks ettevõte saanud jätkata, sest vara oli piisavalt. Kõik kulges normaalselt kuni hetkeni, mil müüdi kinnistu, lisas Mitt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:55

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing