Väinu Rozental • 21. detsember 2004 kell 22:00

Vennad Nigulid omandasid Tallinna Mööblimaja aktsiate kontrollpaki

Tallinna Mööblimaja osanikevahetus küttis kirgi pärast seda, kui detsembri algul ilmnes, et Mööblimaja tuumikaktsionärile M-Investeerimisrühma ASile kuulunud aktsiad on salapäraselt maha müüdud. Nigulite pere kontrolli all oleva M-Investeerimisrühma kaasaktsionärid kahtlustasid, et Nigulid müüsid aktsiad endaga seotud firmale ja alla omahinna.

Nüüdseks on selgunud, et 55,1 protsenti Mööblimaja aktsiatest kuulub OÜ-le Globstar, mille osanikeks on vennad, mööblifirma ASi Tarmeko tegevjuht Jaak Nigul ja Tarmeko tütarfirma ASi Tarmeko Kommerts juht Ago Nigul.

M-Investeerimisrühma vähemusaktsionäri, vannitootja ASi Balteco juhataja Marko Pählapuu kinnitusel vaidlustavad nad Mööblimaja aktsiate müügitehingu kohtus. ?Tehinguga on kaasaktsionäridele kahju tekitatud,? põhjendas Pählapuu. ?Samuti peaks kohtus selguma, kas tehinguga liikusid vaid aktsiad, nagu karta on, või liikus ikka ka reaalne raha.?

Novembri keskel toimunud M-Investeerimisrühma aktsionäride üldkoosolekul tegi firma juhatus ettepaneku võõrandada Mööblimaja aktsiad ligi 18 miljoni krooni eest, samas kui Balteco tegi pakkumuse osta ise aktsiad 28 miljoni krooni eest.

Kuna koosolekul jäi peale Nigulite soov, andis Balteco asja kohtusse. Kohus tegi hagi tagamise määruse, mis keelas võõrandada aktsiaid alla 28 miljoni krooni. Novembri lõpus tegi Balteco uue pakkumuse, mille kohaselt on nõus ostma Mööblimaja aktsaid 33 miljoni krooni eest.

Jaak Nigul ei soovinud Mööblimaja aktsiatehinguga seonduvat kommenteerida. ?See on firmasisene asi ning ma ei hakka musta pesu pesema ajakirjanduse kaudu,? ütles Nigul. ?Kui Balteco tahab asja kohtusse anda, las siis annavad.? Varem on Jaak Nigul kinnitanud Äripäevale, et Mööblimaja aktsiad müüdi kallimalt, kui kohtumäärus ette kirjutas ehk siis rohkem kui 28 miljoni krooni eest.

Tallinna Mööblimaja aktsionärideks on praegu 12 firmat ja 325 väikeaktsionärist eraisikut. Suurimatele osanikele, OÜ-le Globstar kuulub 55,1 protsenti ja ASile Mööblimaja 10 protsenti firmast. Enamiku eraisikute osalus on alla 0,1 protsendi. Vaata ka 13. detsembri Äripäeva.

Hetkel kuum