Rohkem kui kuu kestnud jagelemise järel suudab võimuliit ilmselt täna paika panna need parteisõdurid, riigi äriühingute ja sihtasutuste nõukogudesse.
Eesti Päevaleht kirjutab, et nädal tagasi leppisid Reformierakonna, Keskerakonna ja Rahvaliidu juhid enam-vähem kokku, milline erakond millise koha hõivab. ?Persoonid on iga ministri otsustada ja iga erakonna nimetada,? lausus peaminister Andrus Ansip eelmise koalitsiooninõukogu istungi järel.
Majanduspoliitiliselt olulisemad äriühingud kuuluvad kahe ministeeriumi valitsemisalasse: rahandusminister Aivar Sõerdi ehk Rahvaliidu ning majandusminister Edgar Savisaare ehk Keskerakonna taktikepi alla. Väidetavalt on asi paljuski toppama jäänud Savisaare ?suure isu? taha. Võimalik, et Narva keskerakondlaste juht Mihhail Stalnuhhin maandub Eesti Energia nõukogus. Keskerakondlane Ain Seppik ei soovinud nimedest rääkida, kuid tunnistas, et tema ise kandideerib Saarte Liinide nõukogusse.
Rahvaliit nõudis endale rohkem kohti, kui tal oli eelmise koalitsiooni ajal. ?Oleme üsna rahul, kuigi me ei saanud kõike, mida tahtsime,? ütles Rahvaliidu ase-esimees Tiit Tammsaar, kellest võib saada Vedelkütusevaru Agentuuri nõukogu liige.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Respublikaanide nõukogudest tagasikutsumist nimetas Tammsaar tavaks, mis lähtub järjepidevusest. ?Olime lausa üllatunud, kui ohtralt on Res Publica nõukogusid mehitanud,? muigas ta. Näiteks eelmine rahandusminister, Res Publica aseesimees Taavi Veskimägi määras nõukogudesse, millega kaasneb enamasti keskmiselt 5000?6000kroonine lisaraha kuus, üle 20 oma parteikaaslase.
Venima jäänud kohtade ümbermängimine nõukogudes on takistanud AS Tallinna Sadama tegevust. Kuulu järgi on antud käsk, et enne ei peaks äriühingu üldkoosolekut kokku kutsuma, kui pole paigas uus nõukogu.