20. mai 2005 kell 8:58

IMF hoiatab ELi tööaja piirangute eest

IMFi juhi Rodrigo Rato sõnul oleks ELi tööaja piiramine maksimaalselt 48 tunnile viga, mis õõnestaks Euroopa niigi USA-le alla jäävat majanduskasvu.

See saadaks ?vale signaali? ning tüüriks Euroopa muu maailmaga võrreldes ?vastupidises suunas?, ütles Rato ajalehe Financial Times hispaaniakeelsele sõsaralehele Expansion.

USA ja Aasia majanduskasv ning pikemad töötunnid on omavahel seotud, ütles Rato.

Euroopa Parlament hääletas nädalapäevad tagasi selle poolt, et kaotada ära erandid ELi tööaja direktiivis, mis on võimaldanud mööda minna kesksest nõudest, et töönädal ei või olla pikem kui 48 tundi. Erandit on kasutanud näiteks Suurbritannia, mille peaminister Tony Blair on koos veel paari liikmesriigiga erandi kaotamise vastu. Samuti on selle vastu suured Euroopa tööandjate liidud, kirjutab Financial Times.

IMF ennustab eurotsoonile tänavu 1,6% kasvu, mis jääb kaugele maha USA-le ennustatud 3,6% kasvust. Samuti kordas Rato, et Euroopa Keskpank peaks olema valmis laenuintresse langetama, kui majanduskasv veelgi aeglustub, ehkki probleemide põhjuseks on pigem visalt edenevad strukturaalsed reformid.

Hetkel kuum