Sangari Valga tehases hakatakse jälle teksapükse tootma. Eelmisel aastal investeeriti koos Soome partneriga sel eesmärgil tehasesse 12 miljonit krooni.
Sangari Valga tehase juht Leho Haldna ütleb, et põhimõtteliselt panid nad raha kahte kohta: uutesse tööstusrobotitesse ja uude töökorraldusse. Kui tavaliselt tähendab masinate osa suurendamine töökäte vähenemist, siis Sangaris läks asi vastupidi. Tööle tuli võtta 55 uut inimest ja seda just nende robotite peale. Koolitati, õpetati ja loodi uus tasustamissüsteem, räägib Haldna. Nüüd töötab Valga tehases 274 inimest ja sellega ollakse linna suurimate ettevõtete hulgas, kirjutab Ärileht.
Sangari uued tööstusrobotid on aga tase, mida Eestis pole varem nähtud. Näitena toob tehasejuht oma kõige keerukama masina ? Saksamaal tehtud 1,5 miljonit krooni maksnud roboti. Selle masina ülesandeks on teksapükstele tagataskute õmblemine. Kui varem oli see õmbleja jaoks üks aeganõudvamaid töid, siis robot teeb sama asja peaaegu hetkega ? vaja on ainult inimest, kes õigel ajal nupule vajutab.
See ja teised uued masinad on kogu Sangari teksatootmist oluliselt kiirendanud. Leho Haldna ise hindab: kaks kuni kolm korda. See on aga oluline saavutus, arvestades, et Sangar teeb suure osa oma toodangust teistele kaubamärkidele. Lõppkokkuvõttes pakub Sangar uutmoodi paindlikkust klientidega suhtlemisel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seoses vabaajariietest loobumisega ja keskendumisega särkidele, jäi teksategemine Sangaris hetkeks seisma. Müügidirektor Janek Pohla kinnitab, et lõplikult loobuda teksapükste tegemisest siiski plaanis pole olnud. Küsimus oli lihtsalt, kuidas edasi. Praeguseks on vastus käes. Teksategemine jätkub. Peamiselt küll allhankena. Tuntuim mark, mida Sangar toodab, on ilmselt Lee Cooper. Aga tootmisest ei jää kõrvale ka Sangari oma kaubamärgid.