ÄP fototoimetus • 20. detsember 2005 kell 22:00

Tänavu vähenes Eestisse reisivate soomlaste arv

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) tegevdirektori Donald Visnapuu sõnul on mitmete turismiäris tegutsevate asutuste juhtide hinnangul Soome turistide arvu vähenemise põhjuseks Eesti kui ostuturistide sihtmaa potentsiaali ammendumine.

Sokos Hotell Viru peadirektor Kari Hiltunen möönis, et suurtele hotellidele pole Soome turistide üldine vähenemine mõjunud. Pigem on kaotajaiks väiksemad majutusasutused, Tallinna linn ja turismisektor tervikuna. ?Tallinna hinnad on paljus juba jõudnud sedavõrd ligidale Soome tasemele, et üksnes alkoholi või muu kauba järele spetsiaalselt üle lahe sõitmine pole enam piisavalt atraktiivne.?

Hiltuneni sõnul on Viru hotellil jäänud Soome turistide arvu kasv 1?2% juurde.

Ka EHRLi presidendi Tarmo Sumbergi hinnangul võib Soome turistide hulga vähenemises näha eeskätt ostuturistide taandumist. ?Kuigi täna pole olukord veel nii hull, näitavad tendentsid, et Eestil on tõsine oht jääda provintsiks, kus midagi erilist ei toimu ja kuhu mitu korda tagasi tulla pole enam huvitav.?

Sumberg lisas, et kui võrrelda Eestisse saabuvaid turiste riikide kaupa, siis ei saa mitte ühegi teise riigi turistide kasv aastate perspektiivis soomlasi asendada. ?Kui me oleme üheksa kuuga jäänud ilma 17 000 soomlasest, siis on see küll suhtarvuna väike kadu, kuid kui mõelda, et see number on täpselt sama, mis olla jäänud ilma kõigist USA turistidest või näiteks Jaapani ja Taani turistidest kokku, siis on meil kindlasti mõtlemisainet,? märkis Sumberg.

Autor: ÄP

Hetkel kuum