Seoses linnugripiohuga hakkavad volitatud loomaarstid lähemail päevil käima külades ja üles kirjutama, mitu kana ja muud kodulindu kuskil peetakse.
Lähipäevil alustavad Lääne-Virumaa ja teiste maakondade loomaarstid külades ringkäiku, et kirja panna kõik majapidamiste kodulinnud. See töö käib tõrjeprogrammi raames, mida koostatakse linnugripiepideemia ennetamiseks. Vaja on teada kõigi Eestis peetavate kodulindude arvu ja asukohta, kirjutab Virumaa Teataja.
Vihula valla ja Kunda piirkonna loomaarst Viivo Võlu tunnistas, et ega temagi praegu veel päris täpselt tea, kus kodus viit-kuut kana peetakse. ?Aga eks seda saa ju naabritelt küsida, rahvast ma tunnen, sest olen siinkandis loomaarst olnud üle kümne aasta,? arvas ta. Lindude loendamine ja lautade ülevaatus tuleb Võlu sõnul teha kiiresti, hiljemalt veebruarikuu jooksul. Siis edastatakse andmed maakonna veterinaarkeskusse.
Inimesed pidid aga linnugripi suhtes olema üsna ärevil. Nii tulnud üks mees, lind näpus, loomatohtri juurde ja rääkinud, et pole enne sellist näinud. Tegemist olnud siiski tuviga. Kõik surnud ja kahtlase välimusega linnud saadetakse Tallinna laborisse analüüsimiseks.
Loomaarst Viivo Võlu arvates on linnugripi näol tegemist viirusliku haigusega ja siin ei tarvitse võrkaed aidata. ?Kõige kindlam on kodulinde siiski rändlindude tulles laudas kinni hoida,? soovitas ta.
Jahimeestele on kevadeks antud ülesanne mõned rändlinnud maha lasta, et neid siis haiguste suhtes täpsemalt uurida.
Valitsus eraldas selleks aastaks oma reservist veterinaar- ja toiduametile linnugripi riski hindava töörühma kulude katteks 375 000 krooni.
Seotud lood
Sügistalvine hooaeg on käes ja sellega seoses kuulutame taas välja valdkondade ja maakondade TOP-id, kus tunnustatakse Eesti ettevõtluse tublimaid tegijaid. TOPides osalemine annab ettevõttele võimaluse näidata oma majandustulemuste tugevust ja olla nähtav laiemale publikule.
Enimloetud
5
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele