Fortumil edukas aasta

03. veebruar 2006, 12:51

Põhjamaade suurim energeetikakontsern Fortum, millel tütarfirmad ka Eestis, kasvatas käivet ja kasumit.

Fortumi kontserni puhaskasum suurenes aastaga 17,9 miljardilt kroonilt 20,8 miljardi kroonini ja käive kasvas 59,8 miljardilt kroonilt 60,4 miljardi kroonini. Edukad olid ka Fortumi Eestis asuvad tütarettevõtted.

Silmapaistvama tulemuse tegi Lääne maakonnas ja Viimsi vallas elektrienergia jaotuse ja müügiga tegelev AS Fortum Elekter, mille käive kasvas tunamulluselt 150 miljonilt kroonilt aastaga 156 miljonile kroonile. Kasumi kasv samal ajal oli 11 miljonilt kroonilt 15,5 miljoni kroonile.

AS Fortum Elekter juhatuse esimees Are Veski ütles, et 2005 a. oli ettevõttele edukas ja sama stabiilset arengut oodatakse ka käesoleval aastal.

Kommenteerides Fortumi kontserni majandustulemusi ütles Veski, et kontserni positsioon Põhjamaades tugevneb, mida näitab ka eelmisel aastal Suur-Helsingi linnaosa Espoo elektrivõrgu ost.

„See tehing, mille käigus osteti välja üks Saksamaa tugevamaid energeetikakontserne, on väga oluline Fortumile ja näitab ettevõtte tugevust. Tehingu positiivne mõju kontserni majandustulemustele avaldub edaspidi,” lausus ta.

Elektri- ja soojatootmisega tegeleva Fortum Termest AS käive ja kasum jäid aasta varasema ajaga samale tasemele. Ettevõtte käive kahel viimasel aastal on olnud ligi 300 miljonit krooni ja kasum üle 35 miljoni krooni.

Fortum Termesti juhatuse esimees Riho Sild ütles, et ettevõttel on käsil suured investeeringud, mis peaksid mõjutama ka järgmiste aastate majandustulemusi.
„Sellel aastal jõuab gaasimagistraal Pärnusse ja meil käivad läbirääkimised uue suure gaasikatlamaja ehitamiseks Pärnusse, samuti ehitame uut katlamaja Kohilasse kolivale Tallinna Vineeri ja Mööblikombinaadile,” sõnas ta.

Eesti Energia finantsdirektori Margus Kaasiku sõnul on nafta ja gaasi hinnahüppest ning heitmekaubanduse käivitumisest tingituna vabaturu elektrihinnad Põhjamaades ja mujal Euroopas viimasel ajal oluliselt tõusnud.

„Täna avalikustatud Fortumi 20 miljardi kroonine majandusaasta kasum on taaskord kinnituseks, et see turuolukord võimaldab energiaettevõtetel saavutada suurepäraseid majandustulemusi,' rääkis Eesti Energia finantsdirektor Margus Kaasik.
Ta lisas, et Põhjamaades on suurem osa elektritootmist just hüdro- või tuumaenergia põhine, millest tulenevalt saastekvoodid ei tähenda nende jaoks olulisi piiranguid. 'Üle pika aja on elektri turuhinnad jõudnud tasemele, kus taaskord on võimalik hakata investeerima tootmisvõimsustesse, mis pidevalt kasvavat nõudlust arvestades on väga positiivne,' selgitas Kaasik.

Fortum on ka üks ASi Eesti Gaas põhiomanikest ning omab vähemusosalust ASis Rakvere Soojus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing