Linnaplaneerimisamet piirab ametnike suhtlemist meediaga

29. märts 2006, 11:34

Linnaplaneerimisameti juhataja Igor Volkov ja tema asetäitja Ulvi Ingver saatsid töötajatele ajakirjandust puudutava korralduse, vahendab PM Online.

Nii näiteks soovitatakse ameti töötajatel anda intervjuusid ja kommentaare telefoni teel ning ajakirjanikuga otsekontakti astumise õigus on vaid peaarhitektil, juhataja asetäitjal ja teenistuste direktoritel.

Juhul kui TLPA esindaja ise vastuse edastab, tuleb see saata ka meediaosakonna töötajale Toomas Pirnile, veelgi parem oleks saata vastus Toomas Pirni vahendusel.

Juhendi kohaselt võiks erandjuhtumina kõne alla tulla vastamise allapoole delegeerimine.

'Loomaks kuvandit, et Tallinna linnaplaneerimisamet koosneb andekatest ja arukatest, oma peaga mõtlevatest spetsialistidest,' selgitatakse juhendis.

Tallinna linnapea Jüri Ratas oli eile juhendit nähes hämmeldunud. Linnapea nõunik Kaido Padar ütles, et linnavalitsuse kantselei polnud säärasest juhendist teadlik ja seda veel arutatakse.

'Kindlasti ei käi see linnavalitsuse suhtluse kohta. Püüame olla võimalikult operatiivsed ja avatud,' väidab Padar.

Linnaplaneerimisameti asejuhataja Ulvi Ingveri sõnul on aga kahetsusväärne, et ametisisene meilivahetus on jõudnud meediasse.

'Tegemist ei ole mingi eeskirjaga, vaid vabas vormis soovitustega oma ameti inimestele, et vältida kellegi subjektiivse arvamuse sattumist meediasse. Eesmärk on ikkagi, et ametist läheks välja korrektne vastus, mis kajastab ameti seisukohta ja et see oleks pressiesindaja poolt korrektselt vormistatud,' ütles Ingver.

'On ebaeetiline avaldada ajakirjanduses ametiasutuse siseseid meilivahetusi, ja juba sellise intsidendi tekkimine viitab, et meediasse info edastamisel on vajalik kasutada vahelülina pressiesindaja abi,' leidis Ingver.

Suhtekorraldusfirma Rull Rumm üks omanik ja juhataja Ivo Rull märgib, et avalikkuse ette lekkinud juhend meenutab rohkem kriisikommunikatsiooni juhendit, kus üldjuhul on reegliks, et meediaga suhtleb üks selleks volitatud isik.

'Nüüdisaegses infoühiskonnas pole kuigi mõistlik piirata meediaga telefoni teel suhtlust. Tõsi, telefoni teel antavasse intervjuusse või kommentaari võib tekkida kõige rohkem müra, kuid selle vältimiseks soovitaksin pigem ametnikke meediaga suhtlema koolitada kui neilt kommentaaride õigust ära võtta,' arvas Rull.

Ta lisas, et soov luua 'kuvandit, et Tallinna linnaplaneerimisamet koosneb andekatest ja arukatest, oma peaga mõtlevatest spetsialistidest' on üllas, ent vastuolus kõikide teiste punktidega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing