Aas: Vabaduse platsi parkla kaob tõenäoliselt 2008. aastaks

Gert D. Hankewitz 17. mai 2006, 16:07

Linnapea kohuseid täitev abilinnapea Taavi Aas kinnitas täna, et Vabaduse platsi parkla kaob hiljemalt 2008. aastal, kirjutab Postimees Online.

Lisaks teatas Aas, et aastaid Alver Trummal Arhitektid OÜ ja linnavalitsuse vahel edasi-tagasi solgutatud Vabaduse väljaku detailplaneering on lõpuks jõudnud avaliku arutelu faasi.´Aas ütles, et planeeringu kehtestamiseni jõutakse loodetavasti veel sel aastal. Vabaduse väljakul praegu asuva maapealse parkla viimine maa alla on detailplaneeringusse sisse projekteeritud.

Järgmisel aastal tahab linnavalitsus koostada Vabaduse väljaku ümberehituse projekti ning 2008. aastal alustada ehitustöödega.

Parkla maa alla viimist abilinnapea sõnul kiirendada ei saa, sest projekti tegemine võib võtta kaua aega. Samuti ei ole teada, mis võib parkla rajajaid ees oodata väljaku pealmiste kihtide all.

Vabaduse platsi detailplaneeringu menetlemist takistavad Aasa sõnul läbirääkimised Toompea all endist Harjuoru võimlat renoveeriva baptistikogudusega, kellega tuleb täpsustada parkimiskohtade ja sissesõiduteede küsimusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing