Joel Volkov • 22. mai 2006 kell 22:00

Fire Starteri vabajooks

Liviko energiajook Fire Starter on saanud endale uue väljanägemise. On nimele kohaselt aidanud Prodigyl Eestis esineda ja lõpetuseks kokku keeranud ka üllatavalt värske parkuristide video.

Parkuur ehk suurlinnades levinud ja muuseas ka vabajooksu nime all tuntud spordiala on leidnud kajastamist juba aastaid tagasi. Nike ja Toyota on selle veidra ja kiire hüpetest, kukkumistest ning mööda seinu üles-alla jooksmistest koosneva spordialaga kõvasti tähelepanu võitnud, küll aga mitte meie kultuuriruumis. Seetõttu mõjus Fire Starteri klipp üllatavalt värskelt ja sundimatult. Hea muusika, kiire kaadrivahetus ja mis põhiline - ei mingit näitlemist. Aus kraam.

Kui etteheiteid teha, siis kindlasti tehnilisele teostusele pildi kvaliteedi osas. Mina isiklikult oleksin andnud jooksule ka mingi sümboolse tähenduse või eesmärgi. Näiteks Nike pööras oma parkuuriklipis olukorra huumoriks läbi jooksjat taga ajava kana ning Toyota lasi jooksjatel jälitada uut Scioni noorteautot.

Aga mis siin ikka nuriseda - tore, et vahel harva üritatakse teha midagi siirast ja sundimatut.

Kahju ainult, et klient on raha produktsiooni pealt kokku hoidnud. Selline klipp töötaks mitu korda paremini, kui ta oleks pisut pikem ja professionaalselt filmitud.

Hetkel kuum